Siostra Łucja z Fatimy zamieniona?
Marzec 28, 2019
Marzec 28, 2019
Dr Peter Chojnowski, który w roku 2017 założył projekt Sister Lucy Truth,
“my z Sister Lucy Truth publicznie oświadczamy, że na podstawie publikowanych tu dowodów, ustaliliśmy jako okoliczność pewną moralnie i naukowo że kobieta przedstawiana światu jako “Siostra Łucja” – od pierwszego publicznego pojawienia się 13 maja 1967 do jej śmierci 13 lutego 2005 roku nie jest tą samą osobą co Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy, która zapowiedziała cud słońca 13 maja roku 1917.
To jedno z największych fałszerstw w dziejach Kościoła [posoborowego] zostało ujawnione dzięki wykorzystaniu najbardziej specjalistycznych z dostępnych programów do rozpoznawania wraz z zebranymi oświadczeniami chirurgów plastycznych, ortodontów, grafików sądowych, prywatnych detektywów, pismoznawców grafologów oraz biegłych z zakresu rozpoznawania twarzy. (…) Oszustwo zostało zidentyfikowane i określone. Oskarżamy najwyższych urzędników watykańskich o spisek w celu utrzymywania i ukrycia podmiany Siostry Łucji dos Santos z Fatimy na nieustaloną dotąd uzurpatorkę.”
Odnośnie umieszczonych na stronie opinii, uwagę zwracają zwłaszcza dwie:
– specjalisty od ekspertyzy sądowej, która stwierdza: “z uwagi na różne, całkowicie odmienne cechy struktury twarzy podmiotu A w porównaniu z podmiotem B jest niemożliwe by była to ta sama kobieta.
Porównanie nr I [profil]. 1. Jeśli chodzi o czoło widać wyraźną różnicę w położeniu kości czołowej. Łuk brwiowy u B jest wysunięty do przodu znacznie bardziej niż u A. 2. Różny jest kształt nosów – u B posiada większy, bardziej okrągły i bardziej skierowany w dół czubek, czego nie można wytłumaczyć rozwojem tkanki chrzęstnej. 2. Rynienka podnosowa (odległość pomiędzy dolnym krańcem nosa i górną krawędzią górnej wargi jest dłuższa u A niż u B. Wargi u A są grubsze i węższe w perspektywie poziomej niż u B, podczas gdy dolna warga u A jest wysunięta znacznie bardziej do przodu niż u B.
Porównanie nr 2 [en face] 1. Kość nosowa u A jest węższa niż u B. Powoduje to u A że owłosienie brwiowe rośnie w sposób bardziej zwarty w stosunku do poziomego środka łuku brwiowego w porównaniu do szerzej rozstawionych brwi u B. 2. Z powodu wskazanego w pkt 1 mniejszy jest rozstaw oczu [u A].
Porównanie nr III. A i B są tu ukazane przy dużej różnicy wieku. Nawet, biorąc ją pod uwagę, wyraźne naświetlenie ukazuje że guzowatość bródkowa żuchwy u B jest większa i znacznie bardziej wysunięta z ogółu twarzy niż u A. Proces starzenia się spowodowałby skurczenie się żuchwy nie jest rozrost. Mówiąc prościej, podbródki u A i B mają rażąco odmienny kształt. Ta drastyczna różnica w rejonie żuchwy pokazuje że nie jest to ta sama osoba. (…)”
– chirurga plastycznego: “(…) mam mocne przekonanie że [podmiot B i C] nie są tą samą osobą. Najmocniejszym dowodem prowadzącym do takiego wniosku jest różnica między podbródkami.
Ponadto, powieki podmiotu B dostarczają dodatkowego potwierdzenia że podmiot B to inna osoba niż osoba ukazana jako podmiot C i D z powodu (a) załamania powieki, które nagle staje się wyraźne na późniejszych zdjęciach oraz (b) odległości między brwiami a rzęsami, która widać jak się zwiększa w czasie zamiast zmniejszania. (…) Odległość ta powinna się zmniejszać zamiast zwiększania, albowiem brew obniża się wraz z procesem starzenia (…)”
Natomiast w opinii stomatologa wskazano że na porównywanych zdjęciach prawdopodobnie w obu wypadkach podmioty noszą sztuczne uzębienie. Podkreślono też różnice żuchwy (dolnej części twarzy) na analizowanych zdjęciach.
Kompletne raporty ze zdjęciami dostępne są w języku angielskim na podanej wyżej stronie.
http://sisterlucyimposter.org/
https://nondraco.wordpress.com/2019/03/28/siostra-lucja-zamieniona/
http://sisterlucyimposter.org/
https://nondraco.wordpress.com/2019/03/28/siostra-lucja-zamieniona/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz