poniedziałek, 30 września 2019

CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje.

Redaktor naczelna MIA „Rossiya segodnya” i stacji telewizyjnej RT Margarita Simonian skomentowała na Telegramie śledztwo CNN ws. „podejrzanych gości” założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Wcześniej kanał przygotował materiał, w którym mówi się, że latem 2016 roku (niedługo przed tym hakerzy, którzy są oskarżani o współpracę z rosyjskim rządem, włamali się do systemu informacyjnego Komitetu Narodowego Partii Demokratycznej USA) Assange kilka razy spotykał się z „hakerami na światowym poziomie”, a później z kierownictwem rosyjskiej stacji, w tym z szefem londyńskiego biura RT Nikołajem Bogaczychinem.
Zgodnie z danymi amerykańskich służb specjalnych, dziennikarz przynosił do ambasady Ekwadoru pendrive’a. [No to jest poważna poszlaka. Pendrive’a byle kto nie może posiadać, a tym bardziej go wnosić – admin]
– Powiem wam więcej. Do ambasady do Assange’a chodził nie tylko mój zastępca, a ja sama. I na Twitterze zamieszczałam zdjęcia. Dać linka? I czego my mu tam tylko nie nosiliśmy. Kasety, dyskietki, pendrive’y, karteczki, środki techniczne, cukierki i inne przesyłki – napisała.
Simonian przypomniała także, że założyciel WikiLeaks miał swój program na RT, dlatego to logiczne, że korzystał z różnych sprzętów, w tym pendrive’ów.
– I wynosiliśmy od Assange’a również wiele. Na przykład książkę z autografem, która leży u mnie na stoliku przy łóżku. Potrzebujecie odcisków palców? Mam je. A za co on mi tam dziękuje, to już ustalajcie sami. Czyżby amerykańscy podatnicy na darmo płacili wam pensje? (…) – podsumowała Simonian.
Sprawa Juliana Assange’a
Julian Assange, oskarżony w Szwecji w 2010 roku [przez dwie żydówki – admin] o molestowanie seksualne i gwałt, ukrywał się od czerwca 2012 roku w ambasadzie Ekwadoru.
Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na podstawie nakazu aresztowania, wydanego przez Szwecję i USA.
Sąd w Londynie uznał go winnym naruszenia warunków zwolnienia za kaucją i skazał na 11 miesięcy więzienia. Przesłuchania w sprawie ekstradycji rozpoczęły się 2 maja.
Później Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wystosował przeciwko Assange’owi 17 nowych zarzutów, w tym ujawnienie tajnych informacji i szpiegostwo. Grozi mu do 175 lat więzienia. Przesłuchania ws. jego ekstradycji do Ameryki będą kontynuowane od 12 czerwca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...