poniedziałek, 30 września 2019

CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje.

Redaktor naczelna MIA „Rossiya segodnya” i stacji telewizyjnej RT Margarita Simonian skomentowała na Telegramie śledztwo CNN ws. „podejrzanych gości” założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Wcześniej kanał przygotował materiał, w którym mówi się, że latem 2016 roku (niedługo przed tym hakerzy, którzy są oskarżani o współpracę z rosyjskim rządem, włamali się do systemu informacyjnego Komitetu Narodowego Partii Demokratycznej USA) Assange kilka razy spotykał się z „hakerami na światowym poziomie”, a później z kierownictwem rosyjskiej stacji, w tym z szefem londyńskiego biura RT Nikołajem Bogaczychinem.
Zgodnie z danymi amerykańskich służb specjalnych, dziennikarz przynosił do ambasady Ekwadoru pendrive’a. [No to jest poważna poszlaka. Pendrive’a byle kto nie może posiadać, a tym bardziej go wnosić – admin]
– Powiem wam więcej. Do ambasady do Assange’a chodził nie tylko mój zastępca, a ja sama. I na Twitterze zamieszczałam zdjęcia. Dać linka? I czego my mu tam tylko nie nosiliśmy. Kasety, dyskietki, pendrive’y, karteczki, środki techniczne, cukierki i inne przesyłki – napisała.
Simonian przypomniała także, że założyciel WikiLeaks miał swój program na RT, dlatego to logiczne, że korzystał z różnych sprzętów, w tym pendrive’ów.
– I wynosiliśmy od Assange’a również wiele. Na przykład książkę z autografem, która leży u mnie na stoliku przy łóżku. Potrzebujecie odcisków palców? Mam je. A za co on mi tam dziękuje, to już ustalajcie sami. Czyżby amerykańscy podatnicy na darmo płacili wam pensje? (…) – podsumowała Simonian.
Sprawa Juliana Assange’a
Julian Assange, oskarżony w Szwecji w 2010 roku [przez dwie żydówki – admin] o molestowanie seksualne i gwałt, ukrywał się od czerwca 2012 roku w ambasadzie Ekwadoru.
Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na podstawie nakazu aresztowania, wydanego przez Szwecję i USA.
Sąd w Londynie uznał go winnym naruszenia warunków zwolnienia za kaucją i skazał na 11 miesięcy więzienia. Przesłuchania w sprawie ekstradycji rozpoczęły się 2 maja.
Później Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wystosował przeciwko Assange’owi 17 nowych zarzutów, w tym ujawnienie tajnych informacji i szpiegostwo. Grozi mu do 175 lat więzienia. Przesłuchania ws. jego ekstradycji do Ameryki będą kontynuowane od 12 czerwca.

Czy Europa przygotowuje się do wojny przeciwko własnym obywatelom?

Od kilku miesięcy Unia Europejska rozpoczęła bezprecedensowy wyścig zbrojeń, uzasadniany potrzebą wspólnej obrony. Jednak po bliższej analiz...