piątek, 3 stycznia 2020

Mało znane konferencje na temat uciekających przed Niemcami Żydów ,

Mało znane konferencje na temat uciekających przed Niemcami Żydów ,
„Pierwsza z nich to konferencja zwołana przez prezydenta Roosevelta w celu rozpatrzenia problemu żydowskich uchodźców. Jak okazało się później, było to zagranie wyłącznie propagandowe. Konferencja odbyła się w Evian we Francji w dniach 6-15 lipca 1938 roku. Celem konferencji było znalezienie rozwiązania problemu żydowskich uchodźców w Europie, przede wszystkim pozbawionych praw i obywatelstwa Żydów z Niemiec i Austrii. Obecni byli reprezentanci ponad 30 krajów, a także 24 organizacji. Jedynym przedstawicielem Żydów była Golda Meir, której nie dopuszczono do głosu.
W czasie trwania konferencji, Hitler wygłosił słynne oświadczenie: „Mogę mieć tylko nadzieję i oczekiwanie, że inny świat, który ma takie współczucie dla tych przestępców [Żydów], będzie co najmniej tak hojny, że przeobrazi to współczucie w realną pomoc. My, z naszej strony, jesteśmy gotowi udostępnić tych wszystkich przestępców tym krajom, a – jeśli o moje zdanie chodzi – to nawet luksusowymi statkami”.
Konferencja zakończyła się niczym, ani Stany Zjednoczone, ani inne kraje nie wyraziły gotowości przyjęcia uchodźców żydowskich. Wielka Brytania tłumaczyła się bezrobociem, Francja twierdziła, że jest „nasycona uchodźcami”. Tylko Kostaryka i Republika Dominikańska wyraziły zainteresowanie. Pozostałe 30 państw – wykazało obojętność.
Świat zgromadził się, zebrał i umył ręce. Później tłumaczył się, że „wtedy jeszcze nie wiedział”.
Na drugiej z tych mniej znanych konferencji, dwa najważniejsze państwa zachodu – USA i Wlk. Brytania potwierdziły swoją obojętność i udowodniły, że umywają ręce nawet teraz, gdy już wszystko wiedzą.
Konferencja zwołana została przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię na Bermudach 19 kwietnia 1943 r. Przypadkowo i symbolicznie w dzień wybuchu powstania w getcie warszawskim. Celem konferencji było – oficjalnie – znalezienie sposobu na powstrzymanie mordowania Żydów, ale realnym celem było uspokojenie powszechnego oburzenia wywołanego trwającą Zagładą Żydów. Tak jednak – jak się okazało – aby nie znaleźć rozwiązania tego problemu. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii, czynniki kościelne, organizacje humanitarne i organizacje żydowskie żądały, aby ich rządy wystąpiły przeciwko eksterminacji Żydów. Było to jeszcze na długo przed wymordowaniem getta łodzkiego i setek tysięcy Żydów węgierskich.
USA i Wlk. Brytania zaplanowały konferencję, by uspokoić opinię publiczną. Wybrano trudno dostępne Bermudy, aby móc kontrolować liczbę dziennikarzy i prywatnych przedstawicieli organizacji. Niczego nie ustalono. Niczego nie postanowiono. Amerykanie odmówili rozważenia zmiany swoich bardzo ograniczonych limitów imigracyjnych, a Brytyjczycy odmówili uznania Palestyny ​​za bezpieczną przystań dla żydowskich uchodźców. Jak pisze Yad Vashem „Konferencja nie uratowała ani jednego Żyda.””
A w 1942 rok !!!
„THE NEW YORK TIMES, , 11 grudnia 1942 r„
POLACY PRÓSZĄ SOJUSZNIKÓW BY ZATRZYMALI RZEZ”, „Raport, że Niemcy zabili jedną trzecią z 3 130 000 ludności żydowskiej”, „Obawia się końca narodu” oraz „Uwaga, że eksterminacja całego narodu polskiego jest celem nazistów”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...