Artefakt z Coso to przedmiot wokół którego narosło wiele spekulacji. Kto go pozostawił na Ziemi? Starożytne czy pozaziemska cywilizacja, a może jest dowodem na podróże w czasie?
Odkrycie artefaktu z Coso
Artefakt ten został odnaleziony zimą 1961 roku na górskich terenach w Olancha w Kalifornii. Odkrycia tego dokonali Wallance Lane, Virginia Maxey oraz Mike Mikesell.
Kiedy znaleźli ten artefakt, myśleli, że jest to geoda, czyli pusty materiał skalny, który ma skrystalizowane ścianki wewnętrzne. Taki materiał skalny można często spotkać w sklepach z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi w miasteczkach turystycznych.
Odkrywcy tego artefaktu prowadzili właśnie taki sklep, więc zabrali ten materiał skalny, aby go później sprzedać albo postawić na wystawie sklepowej. Jednak po jego rozcięciu nie pojawiły się kryształy, ale metalowy trzonek.
Odkrywcy tego przedmiotu określili go jako świecę zapłonową, która została umieszczona w twardej glinie albo skale.
Wtedy określono, że artefakt ma 500 000 lat, ale w tamtych czasach nie była jeszcze znana żadna skuteczna metoda, która mogłaby potwierdzić ten fakt.
Pochodzenie artefaktu z Coso
W związku z pochodzeniem tego artefaktu powstało wiele teorii, które dotyczyły m.in.:
- starożytnych zaawansowanych cywilizacji;
- prehistorycznych pozaziemskich cywilizacji,
- ludzi, którzy podróżowali w czasie i podczas wizyty na Ziemi zgubili właśnie ten artefakt.
Następnie dokładne badania zostały przeprowadzone przez Pierre’a Stromberga oraz Paula Heinricha.
To właśnie oni wraz z członkami towarzystwa „Spark Plug Collectors of America” dowiedli, że ten artefakt jest świecą zapłonową typu Champion, która pochodzi z 1920 roku. Prezydent „Spark Plug Collectors of America” – Chad Windham – potwierdził, a także zidentyfikował ten artefakt, że jest to świeca zapłonowa z 1920 roku, którą wykorzystywano przy budowie silników Forda typu T oraz A.
Z taką oceną zgodziły się inne osoby, które kolekcjonowały świecie zapłonowe.
Jednak od 2008 roku nie jest znane miejsce przechowywania artefaktu z Coso, co pozwoliłoby na ponowne jego przebadanie nowoczesnymi metodami.
Czytaj także: Cylindry faraonów: sekret energii i długowieczności
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz