wtorek, 28 maja 2024

W sumie nie dziwi, Polka chciała się dostać do formacji opanowanej na północy Polski przez Ukraińców.

 tekst: Jacek

To może nasz wielki wtajemniczony uchyli rąbek tajemnicy? Moja siostrzenica kiedyś próbowała dostać pracę w Straży Granicznej. Ludzie w komisji rekrutacyjnej byli bardzo niemili a jedno z pytań dotyczyło, uwaga, poglądu na temat konfliktu izraelsko- palestyńskiego. W sumie nie dziwi, Polka chciała się dostać do formacji opanowanej na północy Polski przez Ukraińców. Co do policji to pamiętam słowa policjanta w rodzinie na temat testu psychologicznego: jak ktoś nie wie jak zdawać to go nie zda. Wiedzieli tylko znajomi królika, były to czasy gdy do pracy w policji pchały się tłumy. W straży pożarnej były testy sprawnościowe ale i tak o przyjęciu do pracy decydował komendant. Celowo piszę „praca” a nie „służba” bo taką służbę to ja miałem jako pracownik w utrzymaniu ruchu, jak pies na każde zawołanie i za darmo, tyle że nie miałem prawa do emerytury po 15 czy 25 latach. Niedawno rozśmieszył mnie filmik pokazujący test sprawnościowy dla kandydatów na tzw. kontrterrorystów. Taki test to ja miałem w wojsku w szkole łączności, na dodatek tor przeszkód trzeba było pokonać biegiem na całej jego długości i w sposób skutkujący rozbiciem łba czy wybiciem zębów w razie błędu a nie jak ciota na tym filmie. Jest taki lek „Niepierdol”, polecam co najmniej podwójną dawkę.

1 komentarz:

  1. Szary4aequitas może pochwali się, skoro taki zorientowany, jak eliminowało się niepożądanych kandydatów do Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w Częstochowie? Kiedyś było tam, jak na uniwersytetach medycznych, 10 chętnych na jedno miejsce. Jak już taki nieszczęśnik, który nie był z „familii”, zdał wszystkie egzaminy to się go uwalało na badaniach lekarskich. Jak zrobił niezależne badania to i tak go się uwalało nie dając możliwości nadrobienia materiału po rozpoczęciu nauki z miesięcznym opóźnieniem bo badania były bardzo rygorystyczne i trwały długo. Rzygać się chce jak się czyta o tych waszych standardach.

    OdpowiedzUsuń

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...