poniedziałek, 31 października 2022

Kontrola Rzecznika Praw Dziecka: edukatorzy seksualni nie byli sprawdzani w rejestrze pedofilów. Są wnioski o ukaranie.

 

Kontrola Rzecznika Praw Dziecka: edukatorzy seksualni nie byli sprawdzani w rejestrze pedofilów. Są wnioski o ukaranie.


Fundacje i stowarzyszenia zajmujące się m.in „edukacją” seksualną dzieci pomimo obowiązku prawnego nie sprawdzały swoich współpracowników w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Rzecznik Praw Dziecka apeluje do dyrektorów placówek oświatowych i organizacji, które kontaktują się z dziećmi, o ścisłe przestrzeganie przepisów zapewniającym najmłodszym bezpieczeństwo.

Rzecznik przeprowadził kontrolę w związku z sygnałami o niewypełnianiu przez stowarzyszenia zajmujące się „edukacją” seksualną dzieci i młodzieży ustawowego obowiązku weryfikacji w rejestrze swoich pracowników lub osób prowadzących taką działalność.

Rzecznik Praw Dziecka skontrolował dotychczas 48 organizacji pozarządowych. Kontrola prowadzona za pośrednictwem Krajowego Rejestru Karnego wykazała przypadki, w których fundacje i stowarzyszenia podlegające obowiązkowi weryfikacji własnych współpracowników, nie tylko nie dokonały czynności, ale również nie założyły kont w tym rejestrze. Wśród takich organizacji są: Stowarzyszenie Lambda, Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Grupa Stonewall oraz Fundacja Edukabe.

O wszystkich ujawnionych przypadkach łamania prawa została zawiadomiona policja i prokuratura. Pierwszy wniosek o ukaranie policja miała złożyć już do sądu. RPD przekazał również sprawę do Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Sprawiedliwości oraz Państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

Zgodnie z art.21 ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym weryfikacja w rejestrze musi nastąpić przed nawiązaniem z daną osobą stosunku pracy lub przed jej dopuszczeniem do takiej działalności, Kto tego obowiązku nie wypełni, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł.

Również od 1 października 2017 r. osoby, które mają być zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub wykonywać inną działalność związaną z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, muszą być zweryfikowane w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, który uruchomiło Ministerstwo Sprawiedliwości.

RPD zapowiedział także kontynuację kontroli. W związku z tym zaapelował do dyrektorów placówek szkolno-wychowawczych, domów kultury i wszelkich instytucji, które w zakresie swojej działalności mają kontakt z dziećmi i młodzieżą o rygorystyczne przestrzeganie przepisów.

Modele edukacji seksualnej obecnie funkcjonujące w większości państw europejskich są bardzo zróżnicowane pod kątem przekazywanej treści. Znajdują się wśród nich, z jednej strony, programy mające na celu wychowanie dzieci oraz młodych ludzi stających na progu dorosłości uczące odpowiedzialności, szacunku i respektowania godności ludzkiej – do tej grupy zalicza się między innymi polski przedmiot „wychowanie do życia w rodzinie”. Z drugiej strony, wiele innych modeli w sposób ocierający się o wulgarność przedstawia uczniom biologiczne aspekty seksualności, pochwala koncentrację na zaspokajaniu popędów, pomijając uczuciowy, odpowiedzialny i rodzicielski aspekt relacji, a w konsekwencji promuje przedmiotowe traktowanie drugiego człowiek.

Edukacja seksualna jest szczególnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży oraz dla ich prawidłowego rozwoju psychicznego oraz społecznego. Dzieci poszukujące przez cały okres wychowania autorytetu oraz podstawowego poglądu na świat, są w szczególności narażone na agendę LGBTQ+, która jest podstawą całego projektu.

W krajach, w których została wprowadzona permisywna edukacja seksualna, sytuacja społeczna w zakresie liczby przeprowadzanych aborcji, skali zapadania na choroby przenoszone drogą płciową czy wskaźniki przestępstw o charakterze seksualnym mają się o wiele gorzej, niż w krajach, które odrzuciły taki model wychowania seksualnego. Praktyka szybko zweryfikowała oficjalne powody wprowadzenia takiej edukacji.

https://narodowcy.net
Zob. także kanał: t.me/narodowcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zbrodnicze małżeństwo Graffów

W piśmie z 19 listopada 1953 roku prokurator Alicja Graff wymieniała zarzuty wobec płk. Wacława Kostka-Biernackiego:  „Od 1931 r. do 31 sier...