Przejdź do głównej zawartości

A gdzie mają produkować? W Niemczech?

 

  1. A gdzie mają produkować? W Niemczech?Niemcy od Rosji dostawały gaz średnio w cenie 150 dol za tys m3, dzisiaj kupują średnio za 1500 dol za tys m3, na dłuższą metę jest to nie do utrzymania, żadna firma tego nie wytrzyma, dlatego wkrótce i tak będę negocjować z Rosją, oczywiście na tym wszystkim chce žerować pisowska Polska, gnębiąc Niemcy o reparacje, pisiory wyczuły słabość Szkopów i chcą to wykorzystać, najlepiej jakby Niemcy oddały całe uzbrojenie dla banderozy, wtedy pisuar mógłby swoimi czołgami postraszyć niemiaszków.
    Wszystko i tak wyrówna cyfrowy rubel, który wkrótce wejdzie do obiegu.

    Cyfrowy rubel może stać się jednostką rozliczeń międzynarodowych..
    09 stycznia 2023r

    Bank Centralny Federacji Rosyjskiej wprowadził metody płatności międzynarodowych w cyfrowym rublu. 

    Poinformował o tym Kommersant, powołując się na informacje regulatora.

    Pierwsza metoda, nazwana przez Bank Centralny, to umowa zawierana między państwami w celu zjednoczenia platform do obiegu walut cyfrowych. Wtedy każda z platform będzie mogła wymieniać pieniądze i przekazywać je zgodnie z ustalonymi zasadami. Drugi sposób polega na uczestnictwie krajów w jednym systemie integracyjnym z uniwersalnymi protokołami i standardami.

    Rosyjski Bank Centralny przygotowuje również ramy legislacyjne dotyczące korzystania z cyfrowego rubla, mówi prezentacja.
    Dalej..

    Ustanowienie Banku Rozwoju zwiększy wykorzystanie walut narodowych w SOW
    09.01.2023r

    Jak powiedział sekretarz generalny SCO Zhang Ming w rozmowie z RIA Novosti, specjalnie powołana grupa ekspercka przedstawicieli banków centralnych państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy pracuje nad wdrożeniem planu zwiększenia wzajemnych rozliczeń w walutach narodowych.

    Zaznaczył, że długoterminowe perspektywy współpracy handlowo-gospodarczej w ramach SOW wiążą się z koniecznością stopniowego przechodzenia do swobodnego przepływu towarów, kapitału, usług i technologii. Istotnym czynnikiem w tym kontekście jest konsekwentne rozszerzanie przez państwa członkowskie praktyki stosowania walut narodowych we wzajemnych rozliczeniach.

    Podczas wrześniowego posiedzenia Rady Szefów Państw Członkowskich SOW w Samarkandzie przyjęto plan stopniowego zwiększania udziału walut narodowych we wzajemnych rozliczeniach państw członkowskich SOW.

    „Dziś na porządku dziennym jest praktyczne wdrożenie tego dokumentu” – podkreślił Zhang Ming . – Odpowiednie prace prowadzone są w ramach specjalnie utworzonej i regularnie spotykającej się grupy eksperckiej, reprezentowanej przez przedstawicieli banków centralnych państw członkowskich. Kwestie rozszerzenia wykorzystania walut narodowych są również promowane na platformie SCO Interbank Association, publicznej struktury utworzonej w celu zorganizowania mechanizmu finansowania i bankowania projektów inwestycyjnych wspieranych przez rządy państw członkowskich SCO.

    Aktualne jest dziś rozszerzenie wykorzystania walut narodowych w operacjach finansowania handlu, intensyfikacja prac nad stworzeniem systemu płatności transgranicznych w walutach narodowych oraz wymiana odpowiednich informacji finansowych. Oczywiście wypracowanie akceptowalnych przez wszystkie strony mechanizmów finansowania projektów inwestycyjnych, utworzenie Banku Rozwoju i Konta Specjalnego SCO pomoże wypełnić praktyczną interakcję nową treścią.

    Przypomnę, że produkcja i sprzedaż ropy w Rosji, za 2022r, była o kilka procent wyższa, jak w 2021r, a średnia cena za baryłkę wyniosła 78 dolarów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Twój kot macha ogonem? Zobacz, co to oznacza.

  Merdanie ogonem u psa jest dla większości ludzi czytelne. Świadczy o ekscytacji i pozytywnym nastawieniu zwierzęcia. A jeśli kot macha ogonem, to jest zadowolony czy może wręcz przeciwnie? Czy koci ogon mówi to samo co psi? Istnieje sporo mitów wokół tego zjawiska, a ich konsekwencje bywają przykre. Poznaj tajniki mowy kociego ogona. Machanie ogonem przez kota może być jednym z sygnałów ostrzegawczych Różnice w psiej i kociej mowie ciała Traktowanie kota jak małego psa jest dużym błędem, szczególnie przy okazji interpretowania mowy ciała obu gatunków. Psi ogon merdając mówi coś zupełnie innego niż ogon koci. Pies manifestuje w ten sposób dobry nastrój i pozytywną ekscytację, kot – zdenerwowanie, złość i napięcie. A dlaczego w ogóle zwierzę macha ogonem? Ten rodzaj komunikowania sprawdza się na odległość, bez potrzeby zbliżania się osobników do siebie. Merdający czy machający ogon widać z daleka, co daje dużo czasu na podjęcie adekwatnego działania. Koty preferują ten rodzaj „zdystans

Polskie drewno opałowe ogrzeje Niemców. Co zostanie dla Polaków?

  Polskie drewno opałowe ogrzeje Niemców. Co zostanie dla Polaków? Ilość drewna byłaby w Polsce wystarczająca, gdyby nie było ono sprzedawane za granicę. Tymczasem przedsiębiorcy z Niemiec wykupują polskie drewno opałowe. Co sądzą o tym przedstawiciele przemysłu drzewnego? Jak  wynika  z nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu”, niemieccy przedsiębiorcy masowo wykupują polskie drewno opałowe, które sprzedają Lasy Państwowe. W efekcie rosną ceny drewna, brakuje opału dla Polaków, którzy, jak wcześniej  pisały  media, rzucili się do zbierania chrustu na opał w lesie. Ciekawe jest, że jak informował Murator, ceny drewna opałowego wzrosły o 100 proc. względem 2021 roku i za m3 drewna opałowego trzeba teraz zapłacić średnio 400-500 zł. Ceny w Lasach Państwowych są niższe i zależne od regionu. W rozmowie z TOK FM Rafał Zubkowicz z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych zauważył, że średnia cena gałęziówki wynosi 30 zł, nie wliczając w to transportu, pocięcia, rozładunku itd. Z kolei podczas  r

Ukrainiec odpowie za handel ludźmi i organizowanie nielegalnych zbiórek pod marketami „na chore dzieci z Ukrainy”

  Ukrainiec odpowie za handel ludźmi i organizowanie nielegalnych zbiórek pod marketami „na chore dzieci z Ukrainy” Ukraiński mężczyzna w wieku 38 lat został oskarżony o handel ludźmi. Jego przestępcze działania skupiały się również na rekrutowaniu osób do pracy, która miała polegać na zbieraniu datków do puszek, rzekomo przeznaczonych na pomoc dla chorych ukraińskich dzieci. Straż Graniczna poinformowała o sprawie w czwartkowym komunikacie. „Oskarżony obywatel Ukrainy werbował swoich rodaków do pracy, polegającej na zbieraniu do puszek datków przeznaczonych rzekomo na chore ukraińskie dzieci” – informuje SG. W toku dochodzenia ustalono, że w okresie od września 2020 roku do sierpnia 2022 roku, 38-letni Ukrainiec angażował ludzi do pracy, wprowadzając ich w błąd co do charakteru, warunków i legalności tej pracy. Dodatkowo, pomagał pokrzywdzonym uzyskać niezbędne dokumenty, takie jak zaświadczenia o pracy sezonowej przy zbiorach owoców w gospodarstwach lub firmach w okolicy Grójca. „Nas