Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!
Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...
-
Merdanie ogonem u psa jest dla większości ludzi czytelne. Świadczy o ekscytacji i pozytywnym nastawieniu zwierzęcia. A jeśli kot macha ogo...
-
Polskie drewno opałowe ogrzeje Niemców. Co zostanie dla Polaków? Ilość drewna byłaby w Polsce wystarczająca, gdyby nie było ono sprzedawan...
-
Pytanie: Panie ministrze, dziękuję za udzielenie wywiadu. Czy uważa Pan, że Stany Zjednoczone i Rosja są obecnie w stanie wojny? Siergiej Ła...
A gdzie mają produkować? W Niemczech?Niemcy od Rosji dostawały gaz średnio w cenie 150 dol za tys m3, dzisiaj kupują średnio za 1500 dol za tys m3, na dłuższą metę jest to nie do utrzymania, żadna firma tego nie wytrzyma, dlatego wkrótce i tak będę negocjować z Rosją, oczywiście na tym wszystkim chce žerować pisowska Polska, gnębiąc Niemcy o reparacje, pisiory wyczuły słabość Szkopów i chcą to wykorzystać, najlepiej jakby Niemcy oddały całe uzbrojenie dla banderozy, wtedy pisuar mógłby swoimi czołgami postraszyć niemiaszków.
Wszystko i tak wyrówna cyfrowy rubel, który wkrótce wejdzie do obiegu.
Cyfrowy rubel może stać się jednostką rozliczeń międzynarodowych..
09 stycznia 2023r
Bank Centralny Federacji Rosyjskiej wprowadził metody płatności międzynarodowych w cyfrowym rublu.
Poinformował o tym Kommersant, powołując się na informacje regulatora.
Pierwsza metoda, nazwana przez Bank Centralny, to umowa zawierana między państwami w celu zjednoczenia platform do obiegu walut cyfrowych. Wtedy każda z platform będzie mogła wymieniać pieniądze i przekazywać je zgodnie z ustalonymi zasadami. Drugi sposób polega na uczestnictwie krajów w jednym systemie integracyjnym z uniwersalnymi protokołami i standardami.
Rosyjski Bank Centralny przygotowuje również ramy legislacyjne dotyczące korzystania z cyfrowego rubla, mówi prezentacja.
Dalej..
Ustanowienie Banku Rozwoju zwiększy wykorzystanie walut narodowych w SOW
09.01.2023r
Jak powiedział sekretarz generalny SCO Zhang Ming w rozmowie z RIA Novosti, specjalnie powołana grupa ekspercka przedstawicieli banków centralnych państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy pracuje nad wdrożeniem planu zwiększenia wzajemnych rozliczeń w walutach narodowych.
Zaznaczył, że długoterminowe perspektywy współpracy handlowo-gospodarczej w ramach SOW wiążą się z koniecznością stopniowego przechodzenia do swobodnego przepływu towarów, kapitału, usług i technologii. Istotnym czynnikiem w tym kontekście jest konsekwentne rozszerzanie przez państwa członkowskie praktyki stosowania walut narodowych we wzajemnych rozliczeniach.
Podczas wrześniowego posiedzenia Rady Szefów Państw Członkowskich SOW w Samarkandzie przyjęto plan stopniowego zwiększania udziału walut narodowych we wzajemnych rozliczeniach państw członkowskich SOW.
„Dziś na porządku dziennym jest praktyczne wdrożenie tego dokumentu” – podkreślił Zhang Ming . – Odpowiednie prace prowadzone są w ramach specjalnie utworzonej i regularnie spotykającej się grupy eksperckiej, reprezentowanej przez przedstawicieli banków centralnych państw członkowskich. Kwestie rozszerzenia wykorzystania walut narodowych są również promowane na platformie SCO Interbank Association, publicznej struktury utworzonej w celu zorganizowania mechanizmu finansowania i bankowania projektów inwestycyjnych wspieranych przez rządy państw członkowskich SCO.
Aktualne jest dziś rozszerzenie wykorzystania walut narodowych w operacjach finansowania handlu, intensyfikacja prac nad stworzeniem systemu płatności transgranicznych w walutach narodowych oraz wymiana odpowiednich informacji finansowych. Oczywiście wypracowanie akceptowalnych przez wszystkie strony mechanizmów finansowania projektów inwestycyjnych, utworzenie Banku Rozwoju i Konta Specjalnego SCO pomoże wypełnić praktyczną interakcję nową treścią.
Przypomnę, że produkcja i sprzedaż ropy w Rosji, za 2022r, była o kilka procent wyższa, jak w 2021r, a średnia cena za baryłkę wyniosła 78 dolarów.