Przejdź do głównej zawartości

Rosja dzięki zachodnim sankcjom stanie się silniejsza..

 Rosja dzięki zachodnim sankcjom stanie się silniejsza..

09.01.2023r

Nowy rok 2023 powinien być dla Rosji punktem zwrotnym w zakresie modelu gospodarczego. Kraj musi dostosować się do ubiegłorocznego masowego exodusu zachodnich firm z naszego rynku i wznowić produkcję w zakładach produkcyjnych pozostawionych przez zachodnie firmy.

Przekazanie setek fabryk pod zarząd i kontrolę państwa i firm rosyjskich tylko wzmocni nasz kraj. W przyszłości zwiększy to odliczenia podatkowe do budżetu i pozostawi lwią część zarobionych środków w Federacji Rosyjskiej.

I tak to się właśnie robi, przeciwnik sam pozbawił się profitów, teraz pozostaje tylko spokojnie pracować, i liczyć pieniądze.

Zakaz nałożony przez kolektywny Zachód na eksport produktów high-tech do Rosji daje rosyjskim firmom szansę na otrzymanie dużych państwowych zamówień na produkcję obrabiarek, urządzeń inżynieryjnych, turbin gazowych i silników lotniczych.

I o to właśnie chodziło.

Wprowadzony przez państwo zakaz korzystania z oprogramowania zagranicznego i importowanych programów komputerowych pozwoli w krótkim czasie do 2024 roku stworzyć rodzime odpowiedniki.

W 2014 roku wojna sankcji między Unią Europejską a Rosją doprowadziła do powstania naszego przemysłu rolnego. W efekcie do 2021 roku eksport rosyjskiej żywności do krajów UE przekroczył jej import. Rosja z importera netto stała się eksporterem netto produktów rolnych.

I kto by pomyślał? A jeszcze kilka lat temu Rosja większość żywności importowała z Zachodu.

Nowe zachodnie sankcje gospodarcze powinny doprowadzić do rozwoju rosyjskiego przemysłu obrabiarek, inżynierii mechanicznej, motoryzacji i mikroelektroniki.

I tak też będzie!

Nowy Rok będzie także początkiem realizacji dużych inwestycji w rozbudowę infrastruktury transportowej na północy i południu Rosji, a także na Dalekim Wschodzie.

Wszystko już jest w realizacji.

Głównymi szlakami handlowymi dla rosyjskich firm w przyszłości będzie międzynarodowy korytarz transportowy Północ-Południe, a także Północna Droga Morska.

Zgadza się.

Jeśli chodzi o prognozy makroekonomiczne, to generalnie są one bardziej pozytywne w stosunku do roku 2022.

Prognozuje się, że do końca 2023 r. inflacja wyhamuje do 5%.

Spadek rosyjskiego PKB nie przekroczy 1% z perspektywą dalszego wzrostu w 2024 roku do 2%.

Kurs rosyjskiego rubla prawdopodobnie będzie mógł ustabilizować się w pobliżu obecnych wartości z perspektywą jego umocnienia w drugiej połowie 2023 r. w związku ze wzrostem światowych cen ropy i gazu.

Póki rosyjska gospodarka jest w fazie rozwoju, silny rubel musi poczekać, potrzebne są wpływy do budżetu, a to że większość produkcji odbywa się w Rosji, na inflację nie będzie mieć większego wpływu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Twój kot macha ogonem? Zobacz, co to oznacza.

  Merdanie ogonem u psa jest dla większości ludzi czytelne. Świadczy o ekscytacji i pozytywnym nastawieniu zwierzęcia. A jeśli kot macha ogonem, to jest zadowolony czy może wręcz przeciwnie? Czy koci ogon mówi to samo co psi? Istnieje sporo mitów wokół tego zjawiska, a ich konsekwencje bywają przykre. Poznaj tajniki mowy kociego ogona. Machanie ogonem przez kota może być jednym z sygnałów ostrzegawczych Różnice w psiej i kociej mowie ciała Traktowanie kota jak małego psa jest dużym błędem, szczególnie przy okazji interpretowania mowy ciała obu gatunków. Psi ogon merdając mówi coś zupełnie innego niż ogon koci. Pies manifestuje w ten sposób dobry nastrój i pozytywną ekscytację, kot – zdenerwowanie, złość i napięcie. A dlaczego w ogóle zwierzę macha ogonem? Ten rodzaj komunikowania sprawdza się na odległość, bez potrzeby zbliżania się osobników do siebie. Merdający czy machający ogon widać z daleka, co daje dużo czasu na podjęcie adekwatnego działania. Koty preferują ten rodzaj „zdystans

Polskie drewno opałowe ogrzeje Niemców. Co zostanie dla Polaków?

  Polskie drewno opałowe ogrzeje Niemców. Co zostanie dla Polaków? Ilość drewna byłaby w Polsce wystarczająca, gdyby nie było ono sprzedawane za granicę. Tymczasem przedsiębiorcy z Niemiec wykupują polskie drewno opałowe. Co sądzą o tym przedstawiciele przemysłu drzewnego? Jak  wynika  z nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu”, niemieccy przedsiębiorcy masowo wykupują polskie drewno opałowe, które sprzedają Lasy Państwowe. W efekcie rosną ceny drewna, brakuje opału dla Polaków, którzy, jak wcześniej  pisały  media, rzucili się do zbierania chrustu na opał w lesie. Ciekawe jest, że jak informował Murator, ceny drewna opałowego wzrosły o 100 proc. względem 2021 roku i za m3 drewna opałowego trzeba teraz zapłacić średnio 400-500 zł. Ceny w Lasach Państwowych są niższe i zależne od regionu. W rozmowie z TOK FM Rafał Zubkowicz z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych zauważył, że średnia cena gałęziówki wynosi 30 zł, nie wliczając w to transportu, pocięcia, rozładunku itd. Z kolei podczas  r

Ukrainiec odpowie za handel ludźmi i organizowanie nielegalnych zbiórek pod marketami „na chore dzieci z Ukrainy”

  Ukrainiec odpowie za handel ludźmi i organizowanie nielegalnych zbiórek pod marketami „na chore dzieci z Ukrainy” Ukraiński mężczyzna w wieku 38 lat został oskarżony o handel ludźmi. Jego przestępcze działania skupiały się również na rekrutowaniu osób do pracy, która miała polegać na zbieraniu datków do puszek, rzekomo przeznaczonych na pomoc dla chorych ukraińskich dzieci. Straż Graniczna poinformowała o sprawie w czwartkowym komunikacie. „Oskarżony obywatel Ukrainy werbował swoich rodaków do pracy, polegającej na zbieraniu do puszek datków przeznaczonych rzekomo na chore ukraińskie dzieci” – informuje SG. W toku dochodzenia ustalono, że w okresie od września 2020 roku do sierpnia 2022 roku, 38-letni Ukrainiec angażował ludzi do pracy, wprowadzając ich w błąd co do charakteru, warunków i legalności tej pracy. Dodatkowo, pomagał pokrzywdzonym uzyskać niezbędne dokumenty, takie jak zaświadczenia o pracy sezonowej przy zbiorach owoców w gospodarstwach lub firmach w okolicy Grójca. „Nas