poniedziałek, 28 października 2019

Państwo opiekuńcze w USA – 21 faktów

Państwo opiekuńcze w USA – 21 faktów
Trochę „leciwe”, ale wątpię że się poprawiło…
Jeśli mógłbyś zostać w domu i bawić się na koszt rządu, to zrobiłbyś to? Oczywiście, większość Amerykanów, którzy biorą pieniądze od rządu każdego miesiąca nie wykorzystują systemu. Wielu nie jest w stanie o siebie zadbać, a inni biorą rządowe zasiłki, bo czują, że zarobili na nie pracą przez całe życie. Dziś, mieszkańcy USA otrzymują od rządu więcej pieniędzy, niż płacą w podatkach. Co to mówi o gospodarce Stanów? Co to mówi o społeczeństwie? Poniżej 21 faktów, które dowodzą, iż zależność od rządu jest poza kontrolą…
1. Wg badania Biura Budżetowego, około 60% wszystkich gospodarstw domowych USA dostaje więcej płatności z rządu niż samemu płacą w podatkach.
2. Około 70% wszystkich wydatków rządowych idzie na programy kreujące dalszą zależność.
3. Od 2009 do 2013 roku rząd USA wydał oszałamiające 3,7 biliona dolarów na programy zasiłkowe.
4. Procent populacji USA, który dostaje pieniądze z rządu urósł o zdumiewające 62% od 1988 do 2011 roku.
5. Wg analiz przeprowadzonych przez Terrence P. Jeffrey, 86 milionów pracowników prywatnego sektora płaci podatki, by wspierać rząd, a około 148 milionów Amerykanów otrzymuje od tego rządu zasiłki każdego miesiąca.
6. Wg badań przeprowadzonych przez spis ludności USA, ponad 100 milionów Amerykanów uczestniczy przynajmniej w jednym programie rządowym. Co smutne, te liczby nawet nie zawierają Medicare.
7. Aktualnie w USA znajduje się około 40 milionów seniorów, a do 2050 roku ta liczba ma poszybować do 89 milionów. Wsparcie tych ludzi będzie ekstremalnie kosztowne.
8. Obecnie ponad 64 miliony Amerykanów otrzymuje zasiłki bezpieczeństwa socjalnego.
9. Obecnie ponad 54 miliony Amerykanów uczestniczy w Medicare.
10. Obecnie ponad 70 milionów Amerykanów uczestniczy w Medicaid.
11. Liczba Amerykanów uczestnicząca w programie bezpieczeństwa socjalnego dla niepełnosprawnych przewyższa populację stanu Virginia.
12. Jeśli umieściłoby się wszystkich Amerykanów uczestniczących w programie bezpieczeństwa socjalnego dla niepełnosprawnych w odrębnym stanie, byłby to 8 stan pod względem ludności w całym kraju.
13. W 1968 roku na jednego niepełnosprawnego Amerykanina zarabiało 51 pełno-etatowych pracowników, dziś już to tylko 13-tu.
14. Rząd prowadzi około 80 programów socjalnych w fazach testu, a prawie wszystkie z tych programów doświadczyły znacznego wzrostu w ostatnich latach.
15. Liczba Amerykanów na kartkach żywnościowych wzrosła z 17 milionów (2000 r.) do ponad 46 milionów (dziś).
16. 10 lat temu liczba kobiet w USA, które miały pracę przewyższała liczbę kobiet na kartkach żywnościowych w stosunku większym niż 2:1. Dziś liczba kobiet na kartkach żywnościowych przewyższa liczbę kobiet, które mają pracę.
17. W latach 1970 około jeden na 50 Amerykanów był na kartkach żywnościowych. Dziś około jeden na 6,5 Amerykanów jest na kartkach żywnościowych.
18. Dziś liczba Amerykanów na kartkach żywnościowych przewyższa całą populację Hiszpanii.
19. Wg jednego badania, liczba Amerykanów na kartkach żywnościowych przewyższa sumę liczby ludzi zamieszkujących te stany: Alaska, Arkansas, Connecticut, Delaware, Dystrykt Kolumbii, Hawaje, Idaho, Iowa, Kansas, Maine, Missisipi, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, Nowy Meksyk, Dakota Północna, Oklahoma, Oregon, Rhode Island, Dakota Poludniowa, Utah, Vermont, Zachodnia Wirginia i Wyoming.
20. Wg raportu Centrum Badań Nad Imigracją, 43% wszystkich imigrantów, którzy byli w USA przez ostatnie 20 lat wciąż jest na zasiłkach.
21. Większość Amerykanów nie zarabia wystarczająco, by mieć pieniądze na siebie i rodzinę bez wsparcia rządu. Oto parę statystyk o płacach w USA z raportu Administracji Bezpieczeństwa Socjalnego:
– 39% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 20 tys. dolarów w zeszłym roku,
– 52% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 30 tys. dolarów w zeszłym roku,
– 63% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 40 tys. dolarów w zeszłym roku,
– 72% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 50 tys. dolarów w zeszłym roku.
Żeby mieć klasę średnią, trzeba mieć dla niej pracę, a te znikają z systemu bardzo gwałtownie. Jako rezultat, liczba ludzi, którzy są finansowo niezależni ciągle spada. Jak będzie wyglądać nasza przyszłość? W końcu rząd będzie musiał zająć się nami wszystkimi?
Autorstwo: Michael T. Snyder
Tłumaczenie: G
Źródło oryginalne: EndOfTheAmericanDream.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Brytyjczycy, nic się nie stało!!!

  Brytyjczycy, nic się nie stało!!! A to gagatek ! Przecie kosher Izaak … https://geekweek.interia.pl/nauka/news-newton-jakiego-nie-znamy-zb...