czwartek, 10 grudnia 2020

„Gdy Pan mówi do serca”

W nieziemskiej książce „Gdy Pan mówi do serca” – ks. Gaston Courtois – Pan nasz, Jezus Chrystus, powiedział o tym tak:

[245.] We wszystkich środowiskach i krajach najważniejsze dla ludzi świeckich i kapłanów jest to, by było wśród nich jak najwięcej dusz prawych i prostych, zdolnych do wsłuchiwania się w moje myśli i pragnienia i do wypełniania ich całym swoim życiem. Dzięki temu mogą oni objawiać Mnie swojemu otoczeniu bez hałasu i przyciągać do Mnie wszystkich, którzy stają na ich drodze. Na tym polega prawdziwe apostolstwo w duchu zaparcia się siebie w służbie bliźnim. Któż lepiej ode Mnie może podsunąć wam nie tylko rozwiązania problemów, ale też dać środki do realizacji tych rozwiązań?

[335.] Aby uczynić z jakiegoś kraju ojczyznę chrześcijańską, w której każdy człowiek będzie mógł rozwijać swoje najlepsze talenty, trzeba, aby kraj ten się modlił. Kapłani są par excellen-ce mistrzami modlitwy, o ile sami żyją w ścisłej zażyłości ze Mną.
Często ofiaruj Mi cierpienia twoich braci w kapłaństwie: cierpienia umysłu, ciała i ducha. Zjednocz je z moją męką na krzyżu, aby ich cierpienia nabrały w zjednoczeniu ze Mną wartości współodkupieńczej i przyniosły im samym ukojenie.

[336.] Proś Maryję, aby pomogła ci w tej misji. Pamiętaj o Niej szczególnie podczas odprawiania Mszy świętej. Sprawuj Eucharystię w zjednoczeniu z Maryją i ze świadomością Jej macierzyńskiej obecności przy tobie.
Gdybyś wiedział, jak bardzo się cieszę, gdy mogę sprawiać ci radość. Tak jest w przypadku każdego człowieka. Żeby to zrozumieć, trzeba spotkać na swojej drodze chociaż jednego kapłana, który doświadczył mojej radości. Im jego radość jest większa, tym łatwiej jest mu się nią dzielić i tym bardziej kapłan ten przyciąga ludzi do Mnie.

[337.] Nie zapominaj, że odkupienie jest przede wszystkim sprawą miłości a nie sztuką organizacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zbrodnicze małżeństwo Graffów

W piśmie z 19 listopada 1953 roku prokurator Alicja Graff wymieniała zarzuty wobec płk. Wacława Kostka-Biernackiego:  „Od 1931 r. do 31 sier...