poniedziałek, 29 maja 2023

W trosce o wygodę samobójcy: pokoje śmierci w domach pogrzebowych

 

W trosce o wygodę samobójcy: pokoje śmierci w domach pogrzebowych


Szef czołowej grupy przeciwnej eutanazji skrytykował niedawny raport o domu pogrzebowym w Quebecu, który pobiera od pacjentów 700 dolarów za samobójstwo w prywatnym „pokoju”.

Właściciel kompleksu pogrzebowego Haut-Richelieu Mathieu Baker, powiedział CBC, że jego usługa, która obejmuje korzystanie obiektów przez lekarza w celu przeprowadzenia pomocy medycznej w umieraniu (MAiD), jest „pierwsza w Quebecu”. Dodał, że jest to „bardzo osobisty akt, który należy uszanować i należycie wykonać”.

Dom pogrzebowy wynajmuje prywatny pokój za minimum 700 dolarów, w którym personel medyczny może odebrać życie ukochanej osobie poprzez eutanazję. Pokoje, jak powiedział Baker, są przeznaczone dla osób, które chcą wykonać zabieg poza szpitalem.

Liczba zgonów w wyniku eutanazji gwałtownie wzrosła w Quebecu od czasu zalegalizowania tej praktyki w 2016 r., z 63 w 2016 r. do 3663 w latach 2021-2022. To sprawia, że ​​Quebec jest prowincją o najwyższym wskaźniku eutanazji w Kanadzie, a sam rząd prowincji wydaje prawie 6 milionów dolarów na pokrycie kosztów procedury.

Alex Schadenberg, dyrektor wykonawczy Euthanasia Prevention Coalition, napisał na blogu że ​​„zabijanie stało się biznesem w Kanadzie”. „Szpitale i domy opieki oszczędzają pieniądze, zabijając swoich pacjentów, a domy pogrzebowe mogą oszczędzać pieniądze, zmuszając klientów do wejścia do firmy i wynajęcia sali śmierci, zamiast być odbieranym z miejsca śmierci, tworząc w ten sposób dalsze zyski dla domu pogrzebowego”.

Schadenberg zwrócił uwagę na szczegóły dotyczące osób, które zdecydowały się umrzeć w domu pogrzebowym. Jak pisze La Presse w jednym przypadku 78-letni mężczyzna pił kawę z bliskimi po czym lekarz wykonał mu śmiertelny zastrzyk, w czasie gdy w tle grał utwór Hallelujah Leonarda Cohena.

Andrzej Kumor
https://www.goniec.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zbrodnicze małżeństwo Graffów

W piśmie z 19 listopada 1953 roku prokurator Alicja Graff wymieniała zarzuty wobec płk. Wacława Kostka-Biernackiego:  „Od 1931 r. do 31 sier...