czwartek, 31 sierpnia 2023

Kim Jest Ewentualny Kandydat Na Senatora ?

 

  1. Kim Jest Ewentualny Kandydat Na Senatora ? 


    stanislav komentarze Polityka polska

    poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 11:31:38 liczba komentarzy: 16 liczba wyświetleń: 197 4.00 (4) PDF

    WPS
    narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

    W reakcji na zachowania ” agenta wpływu” @ Wicana

    Na zdjęciu powyżej to ja, Paweł Ziemiński, przemawiający w gronie innych osób podczas demonstracji w Warszawie, w dniu 9 lipca 2023 r. przed ambasadą Ukrainy

    Komentator o nicku @Wican jest mi osobą nieznaną, po prostu anonim, który pała nieskrywaną niechęcią nie tylko do publicystyki mojego autorstwa na łamach Neon24, ale bezpośrednio do mojej osoby. W komentarzu pod moim ostatnim artykułem : „100 Polaków do Senatu…i życie” ów „komisarz Wican” pozwolił sobie znowu na różne epitety i insynuacje odnośnie mojej aktywności i kompetencji ( ciekawe, że nie pisząc nic o swoich?). Dlatego niżej zamieszczam kilka zdań o sobie przygotowanych na potrzeby zamiaru zgłoszenia swojej kandydatury w najbliższych wyborach do Senatu.
    ————————————————————————————————————————-

    https://www.cda.pl/video/1947311fc/vfilm

    Kandydat KW Związku Słowiańskiego z okręgu 24 w wyborach do Senatu, Paweł Ziemiński o sobie:

    Urodziłem się w Łodzi na Widzewie, a w zasadzie na widzewskim Grembachu. Mój ojciec, to Ryszard Ziemiński, a mama, to Krystyna z d. Młynarczyk. Mój rodzinny dom został zbudowany przez prababcię Katarzynę Bojanowską na działce otrzymanej jako rekompensata za śmierć pradziadka Tomasza Bojanowskiego w wojnie z bolszewikami w 1920 r. Jest to teren obecnie zajmowany przez Centrum Kliniczno-Dydaktyczne AM w Łodzi.

    Moje rodzinne korzenie związane są z Łodzią i okolicznymi wsiami na terenie ziemi sieradzkiej, ziemi piotrkowskiej, ziemi łęczyckiej, ale także ziemi świętokrzyskiej. Moi przodkowie, to ze strony mamy, rodziny : Młynarczyków, Pogorzelskich, Koprów, Bojanowskich, a ze strony ojca, rodziny Fisiaków, Michalaków, Ziemińskich. Rodzinnych korzeni rodu Ziemińskich mogę doszukiwać się także na Zamojszczyźnie. Moja rodzina zamieszkuje w Łodzi od sześciu pokoleń.

    Moje dzieciństwo i szkoła średnia były związane z Widzewem. Solidny budynek Szkoły Podstawowej nr.12 na ul. Czechosłowackiej, którą ukończyłem, jeszcze stoi, choć zajmuje go już inna placówka oświatowa. Moja szkoła średnia, to XXIII Liceum Ogólnokształcące, wówczas – w latach 1969-1973, im. Tekli Borowiak, obecnie im. ks. prof. Józefa Tischnera. Budynek XXIII LO znajduje się naprzeciwko stadionu RTS „Widzew” (za moich czasów jeszcze z drewnianą trybuną główną i betonowo-trawiastymi trybunami oraz piaszczystym boiskiem treningowym od strony torów kolejowych, na którym głównie się grało), a zatem nie jest niespodzianką, gdzie ja i moi koledzy spędzaliśmy większość czasu wolnego po lekcjach. Chłopaki z XXIII LO to była silna ekipa sportowa – w piłce nożnej, piłce ręcznej, lekkiej atletyce i siatkówce należeliśmy do najlepszych nie tylko w dzielnicy, ale i w Łodzi.

    https://gloria.tv/post/khrh1S9UeBbE1aoXnnGxWpjnf

    Mała reminiscencja. Niepozorny wówczas obiekt RTS Widzew, to było ciekawe miejsce. Za moich czasów rozpoczynał tu pracę trener Leszek Jezierski, a na ulicy Niciarnianej można było spotkać na przebieżce ekipę pięściarzy RTS Widzew na czele z mistrzem Jerzym Kulejem w roli trenera.

    Studia ekonomiczne ukończyłem na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ w roku 1977. Jako absolwent UŁ i mgr ekonomii rozpocząłem tego samego roku pracę w Zjednoczeniu Przemysłu Maszyn Włókienniczych „POLMATEX” w Łodzi. W latach 1978-79 odbyłem roczną służbę wojskową przewidzianą wówczas dla absolwentów szkół wyższych w Polsce. Zakończyło się to nominacją na stopień oficerski ppor. w roku 1979. W roku 1981 jako ppor. rezerwy zostałem wezwany do WKU w Łodzi i wówczas jako członkowi NSZZ „Solidarność” UŁ odebrano mi kartę mobilizacyjną.

    Po odbyciu służby wojskowej rozpocząłem studia doktoranckie na UŁ, a od jesieni 1982 roku rozpocząłem pracę jako st. asystent, a potem adiunkt w Instytucie Ekonomii UŁ, w Zakładzie Historii Myśli Ekonomicznej i Historii Gospodarczej kierowanym przez prof. dr hab. Wiesława Piątkowskiego. W 1985 r. obroniłem pracę doktorską z zakresu polskiej myśli ekonomicznej w okresie międzywojennym 1918-1939 i na tej podstawie zdobyłem tytuł dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Na UŁ jako pracownik naukowo-dydaktyczny byłem zatrudniony do jesieni 1989 r.

    Następne ponad 20 lat mojego życia zawodowego, to z wszystkimi blaskami i cieniami zwykłe losy polskiego, drobnego przedsiębiorcy w okresie tzw.
    transformacji „wolnorynkowej”, czyli zniszczenia samodzielności produkcyjnej i własnościowej polskiego przemysłu i handlu przez globalny kapitał spekulacyjno-kolonialny.

    Od 2001r. rozpocząłem swoją działalność polityczną oraz publicysty polityczno-gospodarczego. Jesienią 2001 r. zostałem członkiem polsko-polonijnej partii Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska. Wiosną 2002 r. zostałem przewodniczącym zarządu ONP-Ligi Polskiej w województwie łódzkim. Tego samego roku wszedłem także do Rady Programowej ONP-Ligi Polskiej. Delegowany zostałem także przez władze krajowe tej partii do Komitetu Obrony Polskiej Ziemi „Placówka”, która była ogólnopolskim stowarzyszeniem rolników i producentów rolnych. W tymże 2002 r. zostałem członkiem Prezydium Rady Krajowej KOPZ „Placówka” oraz pełniłem funkcję ogólnopolskiego pełnomocnika wyborczego w wyborach samorządowych w 2002 r.

    Ze względów losowo-zdrowotnych w latach 2003-2004 musiałem nieco zmniejszyć intensywność swojej działalności politycznej. W tym okresie pracowałem jako wykładowca prawa gospodarczego i kierownik seminarium licencjackiego w ówczesnej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).

    Jak pamiętamy, lata 2003-2004 były okresem decydującym o akcesji Polski do struktur tzw. Unii Europejskiej. Osobiście byłem zdecydowanym przeciwnikiem wejścia Polski do Unii Europejskiej na negocjowanych wówczas neokolonialnych warunkach. Byłem inicjatorem i jednym z głównych twórców ponadpartyjnego, ogólnonarodowego ruchu obywatelskiego o nazwie Kongres Polski Suwerennej (KPS), skupiającego Polaków o poglądach narodowych, patriotycznych i suwerenistycznych z Polski oraz z ośrodków polskiej emigracji, głównie z USA, Ameryki Pd., Niemiec, Australii. Pierwsza konferencja KPS odbyła się 6 marca 2004 r. w Rzgowie k/Łodzi i zgromadziła ponad 130 osób z kraju i środowisk polonijnych. Efektem pracy było wydanie materiałów pokonferencyjnych Kongresu Polski Suwerennej (t.1. Wydawnictwo WEKTORY, Wrocław 2004). Kontynuacją prac konferencji było przygotowanie Oświadczenia Kongresu Polski Suwerennej kwestionującego ważność referendum o warunkach przystąpieniu Polski do Unii
    Europejskiej w związku z odejściem od zasad Traktatu Nicejskiego oraz nowym trybem funkcjonowania UE zmierzającej do ponadnarodowej instytucji z własną parakonstytucją oraz złamaniem zasad suwerenności państw członkowskich. W oświadczaniu domagano się od polskich władz ogłoszenia moratorium na wejście Polski w struktury Unii Europejskiej z dniem 1 maja 2004 r. Jako ogólnopolski koordynator Kongresu Polski Suwerennej złożyłem tekst Oświadczenia KPS ws. moratorium na 73 posiedzeniu Sejmu RP, w nocy z dnia 20 na 21 kwietnia 2004 r., za pośrednictwem posła na Sejm Zdzisława Jankowskiego. Treść Oświadczenia została odczytana przez posła Z. Jankowskiego, a następnie jego tekst został wręczony marszałkowi Sejmu RP-Józefowi Oleksemu i przesłany listownie do prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera rządu RP Leszka Millera oraz do przewodniczących wszystkich klubów i kół parlamentarnych w Sejmie. Oświadczenie Kongresu Polski Suwerennej znajduje się w oficjalnym zbiorze dokumentów sejmowych.

    W 2005 r. byłem rzecznikiem prasowym zarejestrowanego kandydata na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczącego partii ONP-Liga Polska, prezesa Polonii szwajcarskiej, członka władz Polonii Świata – dr Jana Pyszko.

    Jesienią 2009 r. – po podpisaniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, co było złamaniem zasad Konstytucji RP i przysięgi prezydenckiej, a zatem aktem zdrady narodowej, – w gronie kilkunastu Polaków o poglądach narodowych, patriotycznych i suwerenistycznych (do tego grona należał m.in. Bohdan Poręba, reżyser „ Hubala” i wielu innych filmów) utworzyliśmy stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej (WPS), jako polityczną inicjatywę kwestionującą kierunek polityki Lecha Kaczyńskiego, partii PiS oraz całego pookrągłostołowego środowiska politycznego, które systematycznie po roku 1989 pozbawia Polskę kolejnych atrybutów suwerenności tak politycznej, jak i prawnej, gospodarczej, militarnej i kulturowo-
    obyczajowej.

    Ze stowarzyszeniem WPS, pod moim kierownictwem, jak i niemal 10 lat późniejszą jego polityczną emanacją w postaci partii Polska Patriotyczna, władze tzw. III RP prowadzą nieustanną wojnę na wyniszczenie, zarzucając organizacjom „zbyt polski” charakter, zbyt konsekwentną i pryncypialną postawę jeśli chodzi o obronę polskiego interesu narodowego, polskiej tożsamości cywilizacyjnej opartej o rodowód słowiański, polskiego kodu kulturowego opartego o wartości rdzennego ludu polskiego, polskiej otwartości na przyjacielskie kontakty ze światem tak na zachodzie, jak i na wschodzie pod warunkiem przestrzegania zasady podmiotowości państwowej, równoprawnych, wzajemnie korzystnych warunków w stosunkach międzynarodowych oraz przestrzegania naczelnej zasady – Polak gospodarzem w swoim kraju.

    W latach 2013-2014 brałem czynny udział, jako doradca i reporter, w zakończonych sukcesem protestach na Zamojszczyźnie przeciwko niszczeniu terenów rolniczych i próbach wysiedlenia zamieszkałej tam polskiej ludności – pod pretekstem poszukiwań i eksploatacji złóż gazu łupkowego przez amerykańskie korporacje.

    W 2022 r. z gronem współpracowników z całej Polski na podstawie prawa międzynarodowego dotyczącego ludów rdzennych powołaliśmy do życia ruch społeczny Wspólnota Rdzennego Ludu Polskiego ( WRLP). O powstaniu WRLP w październiku 2022 r. został powiadomiony Sekretariat Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rada Społeczna i Gospodarcza jako organ ONZ oraz władze Rzeczypospolitej Polskiej.

    Na koniec kilka słów osobistych. Od kilkunastu lat jestem publicystą politycznym i społeczno-gospodarczym. W centrum moich zainteresowań jest polityka międzynarodowa i globalne stosunki gospodarcze. Szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej i w przestrzeni Euro-Azjatyckiej. Publikuję na portalach: wiernipolsce1.worpress.com oraz Neon24.org. Jestem od 2010 r. współtwórcą i kierownikiem programowym studia reportażu społeczno-politycznego WPS PRODUCTION, specjalizującego się w publicystyce krajowej i międzynarodowej. Obecnie jestem emerytem, ale jako hobby zajmuję się tłumaczeniami oraz doradztwem inwestycyjnym i handlowym.

    Mój stan cywilny i sytuacja rodzinna: wdowiec po 41 latach małżeństwa z moją żoną Anną z d. Gibczak., matką naszych dwojga dzieci: syna Macieja (specjalisty branży logistycznej), córki Aleksandry (informatyka-programisty). Jestem szczęśliwym dziadkiem dwojga wnucząt: Martynki i Mieszka.

    Przez ostatnie ponad 40 lat jestem mieszkańcem Chojen.

    Kontakt:
    Tel : 510 070 755
    email: zieminskipawel@gmail.com

    Okręg wyborczy nr 24 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów:
    brzezińskiego i łódzkiego wschodniego
    oraz części miasta na prawach powiatu Łodzi (województwo łódzkie) – osiedla:
    Andrzejów, Chojny, Chojny-Dąbrowa, Dolina Łódki, Górniak, Mileszki, Nowosolna, Nr 33,
    Olechów-Janów, Piastów-Kurak, Rokicie, Ruda, Stary Widzew, Stoki, Widzew-Wschód,
    Wiskitno, Wzniesień Łódzkich, Zarzew.
    Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...