czwartek, 9 listopada 2023

Firmy odmawiają ubezpieczania aut elektrycznych

 

Firmy odmawiają ubezpieczania aut elektrycznych


Eksperci ostrzegają, że ubezpieczyciele stoją w obliczu ogromnych wyzwań związanych z obsługą pojazdów elektrycznych (EV), co może zablokować odejście konsumentów od pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Niepewność co do rosnących kosztów naprawy pojazdów elektrycznych, w szczególności uszkodzonych akumulatorów, spowodowała, że niektórzy ubezpieczyciele wycofali się z oferowania polis dla samochodów elektrycznych w ciągu ostatniego roku.

W zeszłym tygodniu partner ubezpieczeniowy John Lewis, Covea, wstrzymał odnawianie lub zawieranie nowych polis dla pojazdów zasilanych bateryjnie w związku z przeglądem kosztów.

Na początku tego roku duży ubezpieczyciel Aviva wycofał się z ubezpieczania Tesli Y Model. Rzecznik prasowy powiedział City A.M., że grupa „nie była już w stanie zaoferować polisy przy odnowieniu” po dokonaniu przeglądu swoich kryteriów ubezpieczeniowych.

Mark Andrews, dyrektor ds. ubezpieczeń w Altus Consulting, powiedział w poniedziałek City A.M., że posunięcie Johna Lewisa jest „niepokojące” i pokazuje, że „ubezpieczenie samochodu, a w szczególności naprawy ubezpieczenia pojazdów elektrycznych, stają się tak kosztowne, że ubezpieczyciele chcą skupić się na innych rynkach”.

Argumentował, że koszty ubezpieczenia pojazdów elektrycznych i składki potencjalnie wyższe niż w przypadku samochodów napędzanych paliwami kopalnymi stworzyłyby „barierę” dla konsumentów dążących do przejścia na czystsze, bardziej ekologiczne opcje.

Lipcowy raport firmy Thatcham Research, zajmującej się analizą ryzyka w branży motoryzacyjnej, wykazał, że naprawa pojazdów elektrycznych kosztuje około jednej czwartej więcej w porównaniu z ich odpowiednikami z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi.

Wielu dużych ubezpieczycieli, z którymi skontaktowało się City A.M., w tym Aviva, Direct Line i Admiral, podkreśliło, że są zaangażowani w działania na rzecz ochrony środowiska.

Źródło: cityam.com
https://prawy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...