wtorek, 28 maja 2024

Nɪᴇ ᴍᴀ ᴢ̇ᴀᴅɴᴇᴊ sᴢᴛᴜᴄᴢɴᴇᴊ ɪɴᴛᴇʟɪɢᴇɴᴄᴊɪ ! Mᴇᴅɪᴀ ᴡᴄɪsᴋᴀᴊᴀ̨ ᴡᴀᴍ ᴋɪᴛ ɪ ᴏᴘᴇʀᴜᴊᴀ̨ ᴍᴏ́ᴢɢɪ ᴛᴀᴋ, ᴢ̇ᴇ ɴᴀᴡᴇᴛ ᴛᴇɢᴏ ɴɪᴇ ᴢᴀᴜᴡᴀᴢ̇ᴀᴄɪᴇ.

 

TEKST: ZARD.

ale pierdoły…

Nɪᴇ ᴍᴀ ᴢ̇ᴀᴅɴᴇᴊ sᴢᴛᴜᴄᴢɴᴇᴊ ɪɴᴛᴇʟɪɢᴇɴᴄᴊɪ ! Mᴇᴅɪᴀ ᴡᴄɪsᴋᴀᴊᴀ̨ ᴡᴀᴍ ᴋɪᴛ ɪ ᴏᴘᴇʀᴜᴊᴀ̨ ᴍᴏ́ᴢɢɪ ᴛᴀᴋ, ᴢ̇ᴇ ɴᴀᴡᴇᴛ ᴛᴇɢᴏ ɴɪᴇ ᴢᴀᴜᴡᴀᴢ̇ᴀᴄɪᴇ.

AI lub jej flagowy produkt czyli ChatGPT jest „bardzo inteligentnym programem w tym sensie, że jest wyjątkowo inteligentnym projektem, efektem zbiorowej myśli wielu ludzi o nieprzeciętnej inteligencji. Natomiast program sam w sobie nie ma ani krzty inteligencji, ani krzty inwencji. Jest takim samym programem jak każdy inny program reagujący na polecenia użytkownika (input) dokładnie według wcześniej przygotowanych przez programistów, ściśle określonych instrukcji.

GPT jest skrótem nazwy generative pre-trained transformer, co ujmuje zasadnicze cechy konstrukcji tego programu komputerowego. Generuje on teksty za pomocą techniki obliczeniowej zwanej „siecią neuronową typu transformer”, a parametry sieci zostały ustalone poprzez wcześniejsze jej „trenowanie” na przykładach z olbrzymiej bazy danych tekstowych.

Sztuczna sieć neuronowa to model obliczeń wzorowany luźno na sieci neuronów w mózgu. W stosunku do rzeczywistej sieci neuronowej w mózgu model ten jest dużym uproszczeniem i nie jest w stanie symulować pracy mózgu (przede wszystkim dlatego, że rzeczywiste mechanizmy działania mózgu i zachodzące w nim zjawiska są nam w przeważającej mierze nieznane).”

Poczytajcie wyjaśnienie profesora Andrzeja Kisielewicza:

.https://wszystkoconajwazniejsze.pl/andrzej-kisielewicz-bajki-o-sztucznej-inteligencji-i-prawdziwe-zagrozenia/

Prof. Andrzej KISIELEWICZ

Profesor nauk matematycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej. Pracował w: Vanderbilt University, Polska Akademia Nauk, Technische University, The University of Manitoba, Blaise Pascal University. Autor publikacji naukowych z zakresu matematyki, logiki i informatyki oraz książek („Logika i argumentacja”, „Sztuczna inteligencja i logika”, „Wprowadzenie do informatyki”). B. działacz Solidarności Walczącej i redaktor tygodnika „Solidarność Walcząca”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...