9maja na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się Parada z okazji 79. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941–1945 przeciwko nazistowskim Niemcom. Wzięło w nim udział ponad 9 000 żołnierzy wyposażonych w 75 systemów uzbrojenia, w tym rakiety nuklearne na mobilnych wyrzutniach. Główny nurt polityczno-medialny przedstawia Paradę jako groźny pokaz siły przeciwko Europie i całemu Zachodowi, wymazujący jej historyczne znaczenie i wszystko, co doprowadziło do obecnej wojny w Europie.
Przede wszystkim musimy pamiętać o historii. Związek Radziecki został zaatakowany i najechany w 1941 r. przez nazistowskie Niemcy składające się z 201 dywizji, w tym 5,5 miliona żołnierzy, co stanowi 75% wszystkich żołnierzy niemieckich, 3500 czołgów i 5000 samolotów oraz 37 dywizji z krajów satelickich (w tym Włoch).
ZSRR zwracał się do aliantów – Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – o otwarcie drugiego frontu w Europie, ale ten zwlekał z tym, chcąc przerzucić nazistowską władzę na ZSRR w celu jego osłabienia i tym samym zdobycia dominującej pozycji na froncie wschodnim. koniec wojny. Drugi front otworzył się wraz z anglo-amerykańską inwazją na Normandię w 1944 r., kiedy Armia Czerwona i partyzanci radzieccy pokonali wojska niemieckie, zadając decydujący cios nazistowskim Niemcom. Cena, jaką zapłacił Związek Radziecki, była bardzo wysoka: zginęło około 27 milionów ludzi, z czego ponad połowa to cywile, co stanowi 15% populacji (w porównaniu z 0,3% w USA w całej II wojnie światowej); około 5 milionów deportowano do Niemiec; zamieszkiwało ponad 1700 miast i dużych miast, 70 000 wsi zostało zdewastowanych; Zniszczono 30 000 fabryk.
W obecnej wojnie w Europie Rosja stawia czoła nie tylko siłom Kijowa, wyszkolonym i dowodzonym przez grupę polityczno-wojskową z wyraźnym piętnem nazistowskim, ale także NATO pod przewodnictwem USA, które wykorzystuje te siły i wyposaża je w broń zdolną do uderzenia w Rosję . Najdobitniej pokazuje to moskiewska wystawa broni dostarczonej do Kijowa przez USA, Wielką Brytanię, Niemcy i inne państwa członkowskie NATO. Ponieważ siły ukraińskie ponoszą ciężkie porażki, Sojusz Atlantycki wysyła na swoją służbę siły zbrojne na Ukrainę, jednocześnie wzmacniając nuklearny element swoich ćwiczeń wojskowych w Europie. W odpowiedzi Rosja organizuje taktyczne ćwiczenia z bronią nuklearną i ostrzega, że w swoim planowaniu wojskowym uwzględni potencjalne rozmieszczenie amerykańskiej broni nuklearnej w Polsce. Scenariusz europejski powiązany jest ze scenariuszem Bliskiego Wschodu, o którym ten program dostarcza ważnych informacji, ukrytych przed głównym nurtem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz