Miliony euro zainwestowane w „eksplorację gender”, „zwalczanie bigoterii, wąskich horyzontów myślowych oraz nienawiści”. Unia Europejska wielokrotnie pokazała, że akceptuje wszelkie roszczenia społeczności LGBT, a jeden z najgłośniejszych jej projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ nosi nazwę DragTivism Jr.
>https://invidious.reallyaweso.me/embed/1Jd7x4T9w9U
Program, będący połączeniem angielskich słów „drag” i „activism”, ma na celu zachęcenie nieletnich do poznania świata tzw. drag queens (czyli mężczyzn, biorących udział w spektaklach w przebraniu kobiet, noszących krzykliwy makijaż i ekstrawaganckie stroje) poprzez przyuczenie ich do owego „zawodu” z perspektywą ich późniejszych występów w klubach gejowskich.
Opis projektu podkreśla bowiem „możliwość zdobycia umiejętności związanych ze sztuką drag queen, które mogą również wesprzeć przyszłe szanse na zatrudnienie”.
Funkcjonujący od roku 2018 projekt Dragtivism Jr jest od roku 2021 finansowany ze środków europejskich w wysokości od 25 do 35 tys. euro rocznie i stanowi część długiej listy projektów (168 pozycji) poświęconych tęczowemu uniwersum, na które przeznaczono 2,5 mln euro – w ramach programu Erasmus+. Do inicjatywy dołączyło pięć krajów europejskich: Hiszpania, Irlandia, Włochy (pierwsza „edycja” odbyła się w Turynie w roku 2018), Grecja i Słowacja.
W tym roku zaś, ten międzynarodowy obóz letni, przeznaczony „dla 30 nastolatków, 10 liderów grup oraz 4 pomocników” w wieku od 14 do 17 lat, odbędzie się w dniach od 1 do 10 września w hiszpańskiej Gironie. W opisie inicjatywy podkreśla się, że, nieletni będą mieli okazję „poznać nowe aspekty drag i gender”, kultywując możliwość „swobodnego wyrażania siebie i nawiązywania nowych przyjaźni w bezpiecznym i integracyjnym kontekście”.
Odnośnie źródeł całego pomysłu, wygląda na to, że DragTivism został stworzony przez takie drag queen, jak The One and Only Rexy oraz Grace Towers (pseudonimy sceniczne) jako „program mentorski” dla nieletnich i to właśnie mogło to być „inspiracją” dla finansowanego przez UE projektu DragTivism Jr.
>https://www.kqed.org/arts/13859216/dragtivism-teaches-lgbtq-history-and-empowerment-with-rhinestones-and-false-lashes
>https://www.gracetowers.com/.
Opinie uczestników imprez, o których mowa, publikowane są na „Facebooku”. Aktualnie nie można się z nimi zapoznać — pojawia się komunikat: „Te materiały nie są teraz dostępne. Dzieje się tak zwykle, gdy właściciel udostępnił zawartość tylko małej grupie osób, zmienił jej widoczność lub ją usunął”.
Stowarzyszenie Citizengo uruchomiło petycję online, domagającą się od Komisji Europejskiej natychmiastowego wstrzymania programu.
Na podstawie: LiberoQuotidiano.it, MagyarNemzet.hu, Erasmus-Plus.ec.europa.eu
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com
Komentarz admina „Wolnych Mediów”
Materiał poprawiłem — na stronie źródłowej brakowało odnośnika do petycji Citizengo (gdyby ktoś chciał podpisać), informacji doprecyzowującej, że obóz organizowany jest dla młodocianych w wieku 14-17 lat (czyli dla starszych nastolatków – co nie oznacza, że ruch drag queen nie ma „oferty” dla młodszych dzieci, w tym przedszkolaków), a także że kanał „Dragtivism” samoocenzurował się na „Facebooku” (ciekawe dlaczego — nie chcą już promować drag queen i rozwijać swojego projektu?).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz