wtorek, 25 marca 2025

Unijny budżet rolny przechodzi do historii.

 

  1. Partyjna 

    Unijny budżet rolny przechodzi do historii! „Niemcy sprzedali bezpieczeństwo żywnościowe UE, aby ratować swój przemysł”

    Unijny budżet rolny przechodzi do historii. Komisja Europejska potwierdziła, że w nowych ramach finansowych nie będzie już odrębnych budżetów dla poszczególnych polityk. Oznacza to koniec wspólnej polityki rolnej w jej dotychczasowej formie i stanowi milowy krok na drodze do marginalizacji unijnego, w tym polskiego, rolnictwa. Komu tak bardzo na tym zależy?”, pyta na łamach tygodnika „SIECI” Grzegorz Szafraniec.

    Publicysta wylicza 10 plag egipskich, które już niedługo z całą siłą uderzą w rolników. W 100 procentach winę za nie ponosi Unia Europejska.

    Są to:
    – skrajnie niekorzystna umowa o wymianie handlowej UE z krajami Mercosur (Argentyna, Brazylia, Paragwaj, Urugwaj, Boliwia),
    – niekontrolowana rzeka produktów rolnych z Ukrainy,
    – najwyższe w historii koszty produkcji z absurdalnie drogimi nawozami, prądem czy paliwami na czele,
    – skutki szaleństwa Zielonego Ładu,
    – zawirowania podażowo-popytowe,
    – groźne choroby zakaźne drobiu, świń i bydła rogatego,
    – likwidacja tysięcy nierentownych gospodarstw rolnych w Europie,
    – dramatyczne problemy z sukcesją spowodowane odpływem młodych do miast,
    – roszczeniowi sąsiedzi, którzy trafili na wieś z miast, którym przeszkadzają zapachy, a nawet pracujący na polu ciągnik.
    „Dziesiąta może być gwoździem do trumny całej branży – chodzi o zmiany we wspólnej polityce rolnej (WPR), które są równoznaczne z likwidacją dopłat bezpośrednich, a w najlepszym wypadku z ich marginalizacją”, czytamy.

    – Prawda jest brutalna. Komisja Europejska realizuje politykę Niemiec również w sektorze rolnym. A tutaj chodzi przecież o fundamentalną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo żywnościowe, równie ważne jak np. silna armia – mówi cytowany przez tygodnik „SIECI” Robert Telus, były minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego.

    – Niemcy sprzedali bezpieczeństwo żywnościowe Unii Europejskiej, otwierając się na produkty spożywcze, przede wszystkim z Ameryki Południowej, żeby móc wysyłać na te rynki produkty swojego przemysłu, m.in. z branży motoryzacyjnej, która przeżywa zapaść. To smutna i bolesna prawda – konkluduje Robert Telus.

    https://pch24.pl/unijny-budzet-rolny-przechodzi-do-historii-niemcy-sprzedali-bezpieczenstwo-zywnosciowe-ue-aby-ratowac-swoj-przemysl/

    A pan Telus to takie niewiniątko jest i teraz trusię udaje, przecież był ministrem rolnictwa w rządzie Maravickiego❓Nie wiedział co UE planuje a on pdpisuje❓

Inwazja USA na Grenlandię? Trump nie wyklucza. „Będziemy mieć Grenlandię. Tak. Na 100 proc.”

   Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie wykluczył w wywiadzie dla NBC News siłowego przejęcia Grenlandii, która jest terytorium z...