poniedziałek, 21 lutego 2022

Wmówią nam każdą głupotę…

 



Jak powiedział kiedyś jeden mądry Żyd – istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki. Za pomocą tego ostatniego Portugalczycy postanowili wmówić nam, że w pandemii ludzie są… szczęśliwsi.

[To ma tyle wspólnego ze statystyką, co słownik ortograficzny z pornografią – admin]

Po blisko dwóch latach pandemii Covid-19 w Portugalii paradoksalnie wzrosła liczba osób deklarujących się jako szczęśliwe oraz usatysfakcjonowane swoim życiem, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Katolicki Uniwersytet w Lizbonie (UCP).

Badanie, w którym udział wzięło 1000 osób, dowiodło, że poziom zadowolenia wśród Portugalczyków zwiększył się nie tylko wobec marca 2020 r., kiedy rozpoczynała się pandemia, ale również w porównaniu z rokiem 2019.

Autorzy studium wskazali, że w grudniu 2021 r. aż 80 proc. ankietowanych mieszkańców Portugalii deklarowało, że czuje się szczęśliwymi lub bardzo szczęśliwymi. W porównaniu z badaniem przeprowadzonym w marcu 2020 r. nastąpił wzrost o 9 punktów procentowych.

W najnowszym sondażu aż 79,1 proc. Portugalczyków stwierdziło, że czuje się zadowolonymi lub bardzo zadowolonymi ze swojego życia. Wobec marca 2020 r. grono to powiększyło się o 8 pkt. procentowych.

W ocenie autorów badania rosnące zadowolenie z życia może wynikać z faktu luzowania w Portugalii obostrzeń przeciwepidemicznych oraz z przywyknięcia populacji tego kraju do życia w warunkach Covid-19.

[Szczęście to duże maszerować przez 10 kilometrów z gwoździem w bucie, a potem gwóźdź wyjąć… – admin]

Tygodnik “Visao” oraz Radio Observador wskazują, że wzrost zadowolenia z życia Portugalczyków należy uznać za fenomen, gdyż nastąpiło w sytuacji trwających od blisko dwóch lat obostrzeń z powodu pandemii, która w tym kraju spowodowała łącznie 3 mln infekcji i ponad 20 tys. zgonów.

Media, cytując badanie UCP wskazują w czwartek, że pomimo koronakryzysu w 2021 r. w Portugalii doszło do zwiększenia się średniej miesięcznej wartości zarobków. Wzrosły one o 3,4 proc. do poziomu 1361 brutto.

I co? Można? Można! Jak się chce to wszystko można udowodnić. Nikt już nie będzie wnikał w metodologię, poprawność badania itp. – wnioski poszły w świat: lockdowny, restrykcje i ogólnie stan pandemii poprawia szczęśliwość społeczeństwa. A wiec trzeba więcej pandemii, więcej lockdownów i więcej restrykcji! Dla naszej powszechnej szczęśliwości.

Źródło: PA
https://nczas.com

Od dawna miałem oko na tych Portugalczyków. Ilu z nich siedzi w Sejmie pod zmienionymi nazwiskami!
Admin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Perwersyjna zachęta – efekt kobry

  Perwersyjna zachęta – efekt kobry   Perwersyjna zachęta “Jestem z rządu i pojawiłem się tu, bo chcę pomóc”  – Reagan Fraza „perwersyjna za...