Dzieci w rodzinach homoseksualnych (raport Regnerusa)
BADANIA POTWIERDZAJĄ, ŻE NIE NALEŻY UMIESZCZAĆ DZIECI POD OPIEKĄ HOMOSEKSUALISTÓW.
Jedne z tych badań przeprowadził w 2012 roku prof. Mark Regnerus, socjolog z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Texas. Raport Regnerusa wywołał prawdziwą panikę lobby homoseksualnego, ponieważ uzyskane przez amerykańskiego naukowca wyniki okazały się sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami dotyczącym homoseksualnego rodzicielstwa, promowanymi przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.
Istotne wprowadzenie:
Badanie dzieci homoseksualistów - Mark Regnerus
newbielink:https://www.youtube.com/watch?v=4ZZvZkhVl1g [nonactive]
Mark Regnerus, socjolog z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Texas, przedstawił wyniki przeprowadzonych na szeroką skalę badań: „Nowe badania struktury rodziny”. Dotyczą one wpływu rodzaju rodziny, homoseksualnej i heteroseksualnej na wychowanie dzieci.
Streszczenie:
Dzieci homoseksualistów – wyniki badań z 2012r
newbielink:https://www.youtube.com/watch?v=ZXJNH_HnrTM [nonactive]
Tu polskie tłumaczenie artykułu + wprowadzenie od Tłumacza:
newbielink:http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/14-06Regnerus.pdf [nonactive]
newbielink:http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/14-07Margasinski.pdf [nonactive]
Tu oryginalne publikacje M.Regnerusa:
newbielink:http://www.markregnerus.com/uploads/4/0/6/5/4065759/regnerus_july_2012_ssr.pdf [nonactive]
newbielink:http://www.markregnerus.com/uploads/4/0/6/5/4065759/regnerus_response_to_critics_in_nov_2012_ssr.pdf [nonactive]
I jeszcze strona M.Regnerusa:
newbielink:http://www.markregnerus.com/ [nonactive]
Źródło: newbielink:http://rk1.salon24.pl/580282,dzieci-w-rodzinach-homoseksualnych-raport-regnerusa [nonactive]
„Świat stoi na głowie”, raport Regnerus'a
W kwartalniku Fides et Ratio w nr. 4(16)2013 opublikowano raport prof. Mark’a Regnerus’a z uniwersytetu w Austin w USA newbielink:http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/14-06Regnerus.pdf [nonactive] w tłumaczeniu Andrzeja Morgasińskiego.
„Zespół konstruujący ankietę badawczą składał się z kilku wiodących badaczy rodzin z dziedziny socjologii, demografii i rozwoju człowieka, pochodzących z takich ośrodków, jak: Penn State University, Brigham Young University, San Diego State University, University of Virginia i kilku z University of Texas w Austin. ..… Proces gromadzenia danych został przeprowadzony przez Knowledge Networks (KN), firmę badawczą specjalizującą się w zbieraniu danych dla projektów akademickich.”
Zbieranie danych trwało od lipca 2011 do lutego 2012. Wyłoniono grupę 2 988 osób w przedziale wieku od 18 do 39 lat do dalszych badań. Najstarszy respondent urodził się w 1972 roku, najmłodszy w 1993 roku. Osoby zainteresowane odsyłam do raportu, w którym opisano, w jaki sposób starano się zapewnić max obiektywność i rzetelność badań.
„Wśród tych, którzy podali, że ich matka miała homoseksualne związki, 91% respondentów mieszkało z nią, gdy była ona w takim związku, a 57% spośród nich stwierdziło, że mieszkało z matką i jej partnerką przez co najmniej cztery miesiące przed 18. rokiem życia, 23% badanych stwierdziło, że spędziło co najmniej trzy lata w tym samym domu z matką i jej partnerką.
Wśród ankietowanych, którzy podali posiadanie homoseksualnego ojca, ogółem 42% respondentów mieszkało z nim i jego partnerem, 23% spośród nich przez co najmniej cztery miesiące, ale mniej niż 2% stwierdziło, że spędziło tak razem w jednym gospodarstwie domowym co najmniej trzy lata.”
Respondenci podzieleni zostali na 8 grup:
1. Biologiczna rodzina (in biological family): Respondent mieszkał w biologicznej rodzinie od 0 do 18. roku życia, a rodzice są nadal małżeństwem (N = 919).
2. Matka lesbijka (lesbian mother): Matka miała homoseksualny, lesbijski związek z kobietą, niezależnie od wszelkich innych przemian w gospodarstwie domowym (N = 163).
3. Ojciec gej (gay father): Ojciec miał homoseksualny, gejowski związek z mężczyzną, niezależnie od wszelkich innych przemian w gospodarstwie domowym (N = 73).
4. Adoptowani (adopted): Respondent był dzieckiem adoptowanym przez jedną lub dwie obce osoby zaraz po urodzeniu lub przed ukończeniem 2. roku życia (N = 101).
5. Rozwiedzeni (divorced): Respondent mieszkał z biologicznymi rodzicami od urodzenia do 18. roku życia, ale rodzice nie byli małżeństwem w chwili badania (N = 116).
6. Drugi związek(stepfamily): biologiczni rodzice albo nie wzięli ślubu, albo byli po rozwodzie, a rodzic sprawujący opiekę zawarł związek małżeński z kimś innym, osoby badane przebywały w takiej zrekonstruowanej rodzinie do 18. roku życia (N = 394).
7. Pojedynczy rodzic (single parent): biologiczni rodzice albo nie wzięli ślubu, albo byli po rozwodzie, a rodzic sprawujący opiekę nie wszedł w nowy związek, respondent przebywał z pojedynczym rodzicem do czasu ukończenia 18. roku życia (N = 816).
8. Pozostałe (all others): Zawiera wszystkie inne rodzinne struktury, takie jak np. śmierć jednego z rodziców (N = 406).
W trakcie badań analizowanych było 40 wskaźników. W notce tej ograniczam się jedynie do omówienia 11 podstawowych, zebranych w tabeli poniżej.
Analizując podaną poniżej tabelę możemy zaobserwować wiele relacji pomiędzy standardem dorosłego życia dzieci pochodzących z różnych środowisk społecznych.
Dzieci, których rodzice się rozwiedli po ukończeniu przez nich 18 roku najczęściej zakładają związki partnerskie. Dzieci, których rodzice byli w związkach homoseksualnych zdecydowanie rzadziej zawierają ślub, wolą związki partnerskie.
Najwięcej korzystali z pomocy społecznej rodziny, których matki były w związkach homoseksualnych, a w następnych pokoleniu najwięcej korzystają ich dzieci.
Najwięcej problemów z zatrudnieniem mają dzieci matek, które były w związkach homoseksualnych.
Aż 24% dzieci ojców, którzy byli w związkach homoseksualnych miało myśli samobójcze. Najwięcej dzieci z rodzin adoptowanych wymagały terapii psychologicznej.
Tylko 61% dzieci matek lesbijek wchodzi w związki heteroseksualne, zaś aż 23% dzieci adoptowanych zakłada związki homoseksualne.
Aż 25% dzieci ojców gejów leczyło się na choroby przenoszone droga płciową. 23% dzieci matek homoseksualnych było w dzieciństwie dotykanych seksualnie przez dorosłych, w tym rodziców oraz 31% dzieci z tej grupy było w dzieciństwie zmuszanych do seksu wbrew swojej woli.
W raporcie w podobnej formie zebranych wyniki analizy w sumie 40 wskaźników. Przykładowo porównano wykształcenie, poczucie bezpieczeństwa, umiejętność komunikowania się z otoczeniem, otrzymywane dochody, zainteresowanie używaniem narkotyków i innych używek, uzależnienie od oglądania telewizji, ilość wykroczeń i aresztowań, ilość kontaktów seksualnych osób ankietowanych.
Wszystkich, którzy zainteresowani są, jak duży wpływ na nas miał nasz dom rodzinny oraz jak bardzo nasza postawa wpływa na przyszłe doświadczenia naszych dzieci odsyłam do raportu. Następne wskaźniki wymagają wyjaśnienia zasad specjalnego kodowania, a więc nie jestem w stanie je opisać w krótkiej notce.
Na podanych przykładach oraz na tych opisanych w raporcie widać, że najlepiej do dorosłego życia przygotowani są dzieci z tradycyjnych rodzin, gdzie rodzice trwają w związku małżeńskim do końca. Niestety w mediach taki model rodziny jest zwykle ośmieszany.
Z badań widać, że dzieci osób pozostających w związkach homoseksualnych mają najwięcej problemów ekonomicznych, z uzależnieniami i stanami depresyjnymi.
Dzieci adoptowane najczęściej korzystają z pomocy psychologicznej oraz najczęściej wchodzą w relacje homoseksualne.
„ŚWIAT STOI NA GŁOWIE”, a więc w poszczególnych państwach Unii Europejskiej prowadzona jest kampania na rzecz adopcji przez pary homoseksualne. Dzieci poszkodowane przez los, które nie są wychowywane przez biologicznych rodziców, rządy państw chcą oddać w najtrudniejsze z możliwych środowisk. Dobro dziecka nie jest ważne.
Jutro, tj. 2 lutego w wielu europejskich przejdą marsze protestacyjne przed planowanym wtorkowym głosowaniem w Parlamencie Europejskim nad tzw. Raportem Lunacek, czyli nad przyznaniem szerokich prawa środowisku homoseksualnemu, w tym praw do adopcji dzieci.
Źródło: newbielink:http://niewiarygodne.salon24.pl/564871,swiat-stoi-na-glowie-raport-regnerus-a,2 [nonactive]
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz