wtorek, 23 maja 2023

Antyrosyjska polityka energetyczna Brukseli zaostrza kryzys żywnościowy, bowiem Europa marnuje dużo surowców produkując biopaliwa.

Antyrosyjska polityka energetyczna Brukseli zaostrza kryzys żywnościowy, bowiem Europa marnuje dużo surowców produkując biopaliwa. 


Biopaliwa tylko zaostrzą kryzys żywnościowy dotykający Europę i świat. Tymczasem kierownictwo Unii Europejskiej zostało uwięzione przez lobby wielkich firm produkujących biopaliwa, które wykorzystują nieprzemyślaną politykę energetyczną Unii.

Jak wynika z raportu organizacji ochrony środowiska Transport and Environment (TE), w Europie pojazdy spalą codziennie ilość pszenicy odpowiadającą 15 milionom bochenków chleba jako biopaliwo.

W związku z tym organizacja nazywa niemoralną i cyniczną postawę firm produkujących biopaliwa, które wykorzystują obecną sytuację do lobbowania w UE za zastąpieniem importowanej rosyjskiej ropy produkowanymi przez siebie paliwami. W swojej analizie podkreślają, że w praktyce jest to niemożliwe. Według ich wyliczeń, gdyby Bruksela wybrała to rozwiązanie, ponad sto procent obecnie uprawianych europejskich gruntów rolnych musiałoby być wykorzystywanych do produkcji surowców na paliwa, co oznacza, że jeszcze więcej terenów musiałoby zostać włączonych do uprawa.

TE przypomina, że do produkcji biopaliw – etanolu, biodiesla i biogazu – potrzebne są albo surowce roślinne – w tym kukurydza, pszenica – albo oleje roślinne. Analiza wskazuje również, że nie ma wystarczającej ilości odpadów, aby produkcja paliw z odpadów zielonych mogła stanowić poważną alternatywę dla paliw kopalnych.

To, że biopaliwa przyczyniają się do wzrostu cen żywności, nie jest bezprecedensowe. W niedawno opublikowanym artykule „Financial Times” przypomniał, że biopaliwa spowodowały już problem na światowym rynku żywności podczas kryzysu finansowego 2007-2008. Ówczesny sprawozdawca ONZ ds. praw żywnościowych nazwał rosnące wykorzystanie biopaliw zbrodnią przeciwko ludzkości.

TE napisała również list otwarty do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Rekomendują w nim m.in. kierownictwu związku, by Bruksela zaprzestała subsydiowania biopaliw roślinnych. Należy zaznaczyć, że kilkadziesąt milionów ton genetycznie zmodyfikowanego ziarna (tzw „technicznego”) uprawianego na Ukrainie przez międzynarodowe korporacje zalega silosy w UE. Polski minister rolnictwa twierdzi, że w magazynach jest 8 mln ton zboża – bez kukurydzy, rzepaku i słonecznika uprawianych na Ukrainie przez wielkie firmy produkujące biopaliwa !!!

https://kresy.pl/wydarzenia/minister-rolnictwa-w-magazynach-jest-8-mln-ton-ukrainskiego-zboza/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Brytyjczycy, nic się nie stało!!!

  Brytyjczycy, nic się nie stało!!! A to gagatek ! Przecie kosher Izaak … https://geekweek.interia.pl/nauka/news-newton-jakiego-nie-znamy-zb...