MOSKWA, 19 sierpnia – RIA Novosti. Rosja nie wznowi stosunków podatkowych z nieprzyjaznymi krajami, dopóki nie przywrócą jej praw. Poinformowano o tym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.
W ten sposób Ministerstwo Skarbu zareagowało na wniosek władz Wielkiej Brytanii o anulowanie zawieszenia niektórych artykułów Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania z 1994 roku.
„W obecnych warunkach Rosja nie mogła dalej jednostronnie stosować umów” – wyjaśniła agencja.
Zauważyli, że od ubiegłego roku kraje zachodnie jednostronnie nakładają sankcje gospodarcze na Rosję. Tak więc w lutym Unia Europejska umieściła Moskwę na liście jurysdykcji niewspółpracujących w sferze podatkowej.
Ponadto niektóre wrogie państwa nie przestrzegają niektórych postanowień umów podatkowych. Chodzi w szczególności o zawieszenie wymiany informacji podatkowych z Rosją – poinformował resort.
Ministerstwo Finansów przypomniało, że Konwencja wiedeńska o prawie umów międzynarodowych dopuszcza ich zawieszenie w przypadku naruszenia praw jednej ze stron.
8 sierpnia prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o zawieszeniu niektórych klauzul umów podatkowych z nieprzyjaznymi krajami.
Dokument zawiesza główne klauzule umów z 38 krajami: USA, Polską, Koreą Południową, Bułgarią, Szwecją, Luksemburgiem, Rumunią, Wielką Brytanią, Węgrami, Irlandią, Słowacją, Albanią, Belgią, Słowenią, Chorwacją, Kanadą, Czarnogórą, Szwajcarią, Czechy , Dania, Norwegia, Włochy, Finlandia, Niemcy, Francja, Macedonia, Cypr, Hiszpania , Litwa, Islandia, Austria, Portugalia, Grecja, Nowa Zelandia, Australia, Singapur, Malta i Japonia.
https://ria.ru/20230819/minfin-1891052694.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz