piątek, 28 czerwca 2024

No lewak tak ma.

  Tekst: List.

rzeczpospolitapolska said

Kosiur znowu łeb wysadził i udaje filozofka. Złapał kolejną okazje żeby na Kościół naskoczyć, debilnie i po lewacku.

Encyklika Leona XIII była pisana w konkretnym czasie i odnosiła się do wtedy aktualnych zjawisk i procesów. Przyszłość widziana z 2024 nie była wtedy znana.

” Zwolennicy Rzymskiej Kurii winni się zastanowić, dlaczego tak zaciekle zwalczała ona i zwalcza socjalizm (prawo ludu bożego do wyzwolenia się z nędzy materialnej i kulturowej, do walki o suwerenność ekonomiczną), czemu dał wyraz Leon XIII w encyklice Rerum novarum 1891r. „

  • nawet nie bardzo rozumiesz czym jest socjalizm.

Leon XIII wyjaśnia czym się zajmuje i dlaczego. Tylko trzeba uważnie poczytać, a nie jechać głupkowatym żarem. Ta Encyklika ukazała się po rewolucji antyfrancuskiej a przed rewolucją antyrosyjską, czyli Październikową z 1917 r.

Problem jaki się wtedy uwidocznił to dążenie lewactwa do zmian w zakresie własności, jak też uderzenie w rodzinę, idąc dalej zburzenie chrześcijańskiego porządku i budowa tego wszystkiego co dziś widać i czuć. I tych rewolucji nie robił Kościół.

Dlatego papież napisał „Chcieć więc, żeby władza świecka przenikała swym rządem aż do wnętrza domu, jest błędem wielkim i zgubnym. Z pewnością jeśli się jakaś rodzina znajdzie w wielkich trudnościach i bez rady, że sama z nich się wyzwolić nie może, jest rzeczą słuszną, by jej w tych ostatecznościach państwo udzieliło pomocy; rodziny bowiem są cząstkami państwa. Tak samo, kiedy w obrębie czterech ścian domu przyjdzie do poważnego podeptania praw wzajemnych, niech wówczas władza państwowa odda każdemu, co mu się należy; będzie to nie pochłanianiem praw obywatelskich, ale ich obroną i wykonywaniem słusznej, a powinnej opieki.”

Obecnie lewactwo łeb podniosło niebywale wyżej, bo dzieci rodzicom zabierają z powodu biedy albo przekonań.

Dlatego papież pisze tak : „4. Rzeczywiście bowiem – łatwo to sprawdzić – wewnętrzną pobudkę pracy, której się podejmują wszyscy zajęci produkcją przynoszącą zysk, i celem, ku któremu bezpośrednio zmierza pracownik, jest zdobycie dobra materialnego i posiadania go wyłącznie jako swoje i własne. Kiedy pracownik wypożycza komuś siły lub swoje zdolności, to pożycza je w tym celu, ażeby uzyskać środki potrzebne do życia i do odpowiedniego utrzymania; przez pracę zatem chce posiąść prawdziwe i doskonałe prawo nie tylko do zapłaty, ale i do użycia jej według uznania.

Jeśli więc ktoś, ograniczywszy swe wydatki, poczynił oszczędności i chcąc zabezpieczyć te oszczędności nabył ziemię, wówczas ta ziemia nie jest czym innym jak zapłatą za pracę, tylko w nowej postaci, i dlatego tak nabyta ziemia pozostać winna w jego mocy, jak zapracowana przez niego zapłata. Na tym właśnie polega prawo własności ruchomej i nieruchomej.

Zmiana zatem posiadania z prywatnego na wspólne, do której dążą socjaliści, pogorszyłaby warunki życia wszystkich pracowników, pobierających płacę, ponieważ odebrałaby im swobodę używania płacy na cele dowolne, i tym samym także nadzieję i możność pomnożenia majątku rodzinnego i polepszenia losu”

  • a ty Kosiur o czym pieprzysz i po co ?

Problem jaki się wtedy unaocznił to zamiana własności prywatnej na własność państwową i ogólną i to jest krytykowana cecha socjalizmu. Obecnie lewactwo łeb podniosło niebywale wyżej, bo głoszą nie będziesz miał nic i będziesz szcześliwy. I tego nie robi Kościół.

A Kosiur przywala się do papieża Leona XIII i jego encykliki z 1891, która jest mądra i słuszna.

No lewak tak ma.

Co do papieża Jana Pawła II , to byl to modernista szkodliwy także dla Kościoła a jego nauka odbiegała w licznych punktach od autentycznej nauki katolickiej.

Temat podjęty w skrócie, tylko dlatego że nie chce mi się pisać do tak ciasnego i stronniczego rozumku.

A jeśli chcesz się przywalić do encykliki to tu masz https://rerumnovarum.pl/encyklika-rerum-novarum.html

i podważ konkretne zapisy, a nie stękasz swoimi pseudofilozoficznymi stękaniami. Wynoś sie filozofku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie bądźmy podpałką

O najnowszym filmie Gietrzwałd 1877. Wojna światów rozmawiamy z jego reżyserem, Grzegorzem Braunem, posłem do Parlamentu Europejskiego i pre...