wtorek, 24 listopada 2020

Media: Zachód „wziął się” za żonę Nawalnego po niepowodzeniu z „otruciem”


Autor niemieckiego wydania Abendlich Hamburg Matthias Fritz uważa, że ​​zachodni stratedzy polityczni postanowili „zastąpić” Aleksieja Nawalnego jego żoną po „niepowodzeniu” historii z otruciem.

Publikacja nie wyklucza, że ​​Julia Nawalna może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach do Dumy Państwowej.

Według doniesień medialnych Nawalny jeszcze zanim historia z otruciem znalazła się na radarze zachodnich służb wywiadowczych, które przeprowadziły badania socjologiczne w Rosji – stwierdziły one, że popularność polityka w Rosji nie jest tak duża, „jako polityk jest przegrany, a stworzone przez niego w regionach struktury wsparcia – «sztaby Nawalnego» – w ostatnim czasie szybko zamykały się bez żadnego nacisku władz”.

Najgorsze dla Aleksieja jest to, że naród nie postrzega go jako lidera i nie postrzega go jako samodzielnego i niezależnego polityka – czytamy w materiale Abendlicha Hamburga.

Dlatego, według gazety, zachodni stratedzy polityczni zdecydowali się teraz postawić na jego żonę. Jeśli tak się stanie, Kreml będzie miał nowy problem, „bo stanie się prawdziwą sensacją polityczną z nieprzewidywalnymi konsekwencjami”.

Sprawa Nawalnego

Rosyjski opozycjonista, bloger Aleksiej Nawalny 20 sierpnia poczuł się źle na pokładzie samolotu lecącego do Moskwy. Samolot wylądował awaryjnie w Omsku, Nawalny trafił do szpitala. Rosyjscy lekarze zdiagnozowali u niego zaburzenie metaboliczne, które spowodowało gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi. Nie ustalono przyczyny tego stanu, ale we krwi i moczu pacjenta nie znaleziono żadnych trucizn.

Później został on przetransportowany ambulansem lotniczym do berlińskiej kliniki „Charité”. Ponad dwa tygodnie przebywał w śpiączce, z której został wybudzony pod koniec września. Niemieckie władze twierdzą, że Nawalny został otruty substancją z grupy toksycznych środków bojowych „Nowiczok”.

Moskwa wnioskowała o udostępnienie bardziej szczegółowych informacji dotyczących wyników badań przeprowadzonych przez berlińskie laboratorium, ale nie otrzymała odpowiedzi.

https://pl.sputniknews.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W Niemczech człowiek niesłusznie skazany po 13 latach w więzieniu dostał rachunek za spanie i obiady na 100 tysięcy euro!

Historia Manfreda Genditzkiego brzmi jak scenariusz rodem z koszmaru. Mężczyzna ten, w 2010 roku, został skazany na dożywocie za morderstwo,...